Xiaomi Redmi Note 9 yüksek RAM kullanımı ve arayüzde kasmalar

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. 1 ay önce Xiaomi Redmi Note 9 cihazını satın aldım. 4 GB RAM /128 GB hafıza olan modeli kullanıyorum. Telefonda aşırı RAM kullanımı var. Bana 1 GB kalıyor. Haliyle arayüz, Instagram vs. kasıyor. Teli yeniden başlatınca iki gün boyunca RAM kullanımı normal oluyor. Gayet seri çalışıyor ama 2 gün geçince tekrar RAM kullanımı artıyor ve kasıyor. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba. 1 ay önce Xiaomi Redmi Note 9 cihazını satın aldım. 4 GB RAM /128 GB hafıza olan modeli kullanıyorum. Telefonda aşırı RAM kullanımı var. Bana 1 GB kalıyor. Haliyle arayüz, Instagram vs. kasıyor. Teli yeniden başlatınca iki gün boyunca RAM kullanımı normal oluyor. Gayet seri çalışıyor ama 2 gün geçince tekrar RAM kullanımı artıyor ve kasıyor. Ne yapmam gerek?

Ben kullanıyorum kasma sorunu yaşamadım format atın.

Hiç rootladınızmı telefonu? APK bir şey yüklendizmi büyük ihtimal zararlı yazılım gelip telefonuzu bot işlerinde kullaniyorlar ya da işlerine yarayicak başka bir işlem.

Arka plan uygulamalarını kapatıyor musunuz?
Bide son sürüm mü Miui 12'ye geçtikten sonra telefona hard reset atsanız iyi olur. Büyük güncellemelerden sonra.

Sıfır telefonsa bu durum garip ama 2.el ise temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.
İki durumda da temiz kurulum yapın bence. Sorun devam ederse (garanti varsa) gönderin.

Geri
Yukarı