Xiaomi Redmi S2 Custom ROM

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, iyi sosyaller. Xiaomi Redmi S2 cihazım var. Sıkıldığım için ROM atmak istiyorum. Elimde yedek bir cihaz yok.

• ROM atarken cihazı ROM atarken brick olmanın zor olduğunu duydum. Bu doğru mu?
  • Cihaza uygun project Elixir isimli ROM buldum. Bunu kullanan var mı? Nasıldır? Bu ROM'u kullanan arkadaşlar varsa içerisinde Google uygulamaları yüklü mü?
  • Project Elixir'in Android 12.1 sürümü destekliyor cihazım ama şu an kendi ROM'u ile Android 9 var. Bu bir problem midir?
  • Cihazın Bootloader kilidi kapalı şu an bunu açarken bir tehlike var mı?
  • Daha iyi bir ROM öneriniz var mı?
  • Bu konuda korkum bu cihaza ROM kurulumu videosu bulamadım. Nasıl olacağını bilmiyorum. Diğer modellerde yapılan kurulum videolarını takip ederek yapabilir miyim?

Merhaba, iyi sosyaller. Xiaomi Redmi S2 cihazım var. Sıkıldığım için ROM atmak istiyorum. Elimde yedek bir cihaz yok.

• ROM atarken cihazı ROM atarken brick olmanın zor olduğunu duydum. Bu doğru mu?
  • Cihaza uygun project Elixir isimli ROM buldum. Bunu kullanan var mı? Nasıldır? Bu ROM'u kullanan arkadaşlar varsa içerisinde Google uygulamaları yüklü mü?
  • Project Elixir'in Android 12.1 sürümü destekliyor cihazım ama şu an kendi ROM'u ile Android 9 var. Bu bir problem midir?
  • Cihazın Bootloader kilidi kapalı şu an bunu açarken bir tehlike var mı?
  • Daha iyi bir ROM öneriniz var mı?
  • Bu konuda korkum bu cihaza ROM kurulumu videosu bulamadım. Nasıl olacağını bilmiyorum. Diğer modellerde yapılan kurulum videolarını takip ederek yapabilir miyim?
Hocam yedek telefon yokasa yapma bence , ben bi kez 1 hafta telefonsuz kaldım.

Arama özeliği gitti ve bana da arama yapılamıyordu. Doğru ROM'u yüklemediğim için. Doğru ROM'u da bulana kadar göbeğim çatladı. Bu işi ilk yapacaksan tasfiyem yedek telefon yoksa benim gibi 1 hafta kimse sana ulaşamaz. Doğruda yapabilirsin ilkte amma yedek olmasa terslik gelme olsalığı vardır her zaman

Cihazın Bootloader kilidi kapalı şu an bunu açarken bir tehlike var mı?

Hayır tehlike yok, Snapdragon ise işlemciniz 1 hafta bekleme süreniz var.

Diğer modellerde yapılan kurulum videolarını takip ederek yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz.

Project Elixir'in Android 12.1 sürümü destekliyor cihazım ama şu an kendi ROM'u ile Android 9 var. Bu bir problem midir?

Hayır değil.

ROM atarken cihazı ROM atarken brick olmanın zor olduğunu duydum. Bu doğru mu?

Yanlış ROM kurulursa brick olma ihtimali var. TWRP bunu önlüyor. Bypass ederseniz brick olma riski daha yüksektir. Bypass etmek uğraştırıcı zaten 😅

Bunu kullanan var mı? Nasıldır? Bu ROM'u kullanan arkadaşlar varsa içerisinde Google uygulamaları yüklü mü?

Yüklü değilse bile GApps kurarız.

Öncelikle çok teşekkür ederim.

Hayır tehlike yok, Snapdragon ise işlemciniz 1 hafta bekleme süreniz var.
Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 işlemci var cihazda.

Evet, yapabilirsiniz.
Önerdiğiniz video vs. var mı?

Yanlış ROM kurulursa brick olma ihtimali var. TWRP bunu önlüyor. Bypass ederseniz brick olma riski daha yüksektir. Bypass etmek uğraştırıcı zaten 😅
Burada yanlış ROM derken demek istediğiniz nedir? Şu ROM'u kurmak istiyorum. Bu doğru mu? Sizce bu ROM güzel mi? Sanırım şuan Android 12L kulllanıyor ROM,13'ü beklemeli miyim?

Yüklü değilse bile gapps kurarız.
Ekran görüntülerinden gördüğüm kadarıyla kurulu hocam.

Burada yanlış ROM derken demek istediğiniz nedir? Şu ROM'u kurmak istiyorum. Bu doğru mu? Sizce bu ROM güzel mi? Sanırım şu an Android 12L kulllanıyor ROM, 13'ü beklemeli miyim?

Android 12 kurulabilir. Sonrasinda Android 13 icin temiz kurulum gerekli ama.

Önerdiğiniz video vs. var mı?

Hangi asama mesela?
TWRP kurulum asamasi mi yoksa ROM kurma asamasi mi?

Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 işlemci var cihazda.

1 hafta icinde anca hocam :D

Android 12 kurulabilir. Sonrasinda Android 13 icin temiz kurulum gerekli ama.

Peki Bootloader kilidini açıp Android 13 beklemek mantıklı olur mu? Yani Bootloader kilidi açınca direkt kurulum yapmak mı gerekiyor?

Hangi asama mesela?
TWRP kurulum asamasi mi yoksa ROM kurma asamasi mi?

Hocam aşamaların hiçbiri hakkında bilgim yok. :) 0'dan başlayan biri için ne gerekiyorsa onları rica ediyorum. :)

1 hafta icinde anca hocam :D

Sağlık olsun hocam bekleyeceğim o zaman :)

Peki Bootloader kilidini açıp Android 13 beklemek mantıklı olur mu? Yani Bootloader kilidi açınca direkt kurulum yapmak mı gerekiyor?
Hayir gerekmiyor.
Hocam aşamaların hiçbiri hakkında bilgim yok. :) 0'dan başlayan biri için ne gerekiyorsa onları rica ediyorum. :)
Soyle birakayim benim rehberleri 🤭

Geri
Yukarı