Xiaomi şebeke sorunu

Telefon ayarlarından telefon hakkında tüm özellikler dahili depolamaya birkaç kez seri bir sekilde tıklayınız. Sonra telefon bilgileri ekranı açılacak hattınız hangi yuvada ise onu seçiniz. Daha sonra tercih edilen ağ türünü ayarla.
"LTE/TD-SCDMA/UMTS" seçeneğini seçiniz.
Orijinal ayarları not ediniz. Sorun çözülmezse eski ayarlarına getiriniz.
Aynı problem bendeki Redmi 8'de 4-5 gündür var. Son güncellemeden sonra oldu ne olduysa. Çözüm bulabildinizmi acaba?
Telefon ayarlarından telefon hakkında tüm özellikler dahili depolamaya birkaç kez seri bir sekilde tıklayınız. Sonra telefon bilgileri ekranı açılacak hattınız hangi yuvada ise onu seçiniz. Daha sonra tercih edilen ağ türünü ayarla.
"LTE/TD-SCDMA/UMTS" seçeneğini seçiniz.
ORİJİNAL AYARLARI NOT EDİNİZ. SORUN ÇÖZÜLMEZSE ESKİ AYARLARINA GETİRİNİZ.

Selam dostlar,

Xiaomi MI8 model telefon kullanıyorum. Telefondan herhangi bir uygulamaya girince, arama esnasında veya durduk yere sürekli şebeke gidiyor. Hatta şebeke gitmekle kalmıyor, Wi-Fi bağlantısı bile kesiliyor. Sorun telefonun sürümdedir diye düşünüp güncellendim, düzelmedi. Belki kullandığım hattadır dedim, gidip yeni hat aldım yine düzelmedi. Kafayı yemek üzereyim.

Yaklaşık iki aydır çözüm arıyorum, bir türlü çözüm bulamadım. Garantisi bittiği için bayiine de gidemiyorum. Telefonun orijinalliği bozulmasın diye sıradan bir telefon teknik servise de gitmek istemiyorum. Konuyla ilgili bilgisi ya fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden çok teşekkürler.

Aynı sorunu bende yaşıyorum m 8 telefonum da çözüm bulabildiniz mi acaba?

Aynı sorun bende de haftalardır var ama ben sim karttan sanıyordum, bu gün başka bir sim kartı bu telefona takınca yine aynı sorun oldu yani sorun telefonda. Telefona orijinal romunu yükledim ama yine aynı sorun var. Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, aynı sorunu yaklaşık 3-4 aydır yaşıyordum. En son şebeke ve Wi-Fi sorununda reset atmaya başladı. Telefon ithalatçı garantili olduğu için yetkili serviste bakmadı, en son bir tamirciye 1 ay bıraktım ne yaptı bilmiyorum yine olmadı. Telefon çöp duruma geldi, çözüm bulan arkadaşlar buradan bilgi verebilirse işimize yarayacaktır.

Arkadaşlar selamlar, aynı sorunu yaklaşık 3-4 aydır yaşıyordum. En son şebeke ve wifi sorununda reset atmaya başladı. Telefon ithalatçı garantili olduğu için Yetkili serviste bakmadı, en son bir tamirciye 1 ay bıraktım ne yaptı bilmiyorum yine olmadı. Telefon çöp duruma geldi, çözüm bulan arkadaşlar buradan bilgi verebilirse işimize yarayacaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, aynı sorunu yaklaşık 3-4 aydır yaşıyordum. En son şebeke ve Wi-Fi sorununda reset atmaya başladı. Telefon ithalatçı garantili olduğu için yetkili serviste bakmadı, en son bir tamirciye 1 ay bıraktım ne yaptı bilmiyorum yine olmadı. Telefon çöp duruma geldi, çözüm bulan arkadaşlar buradan bilgi verebilirse işimize yarayacaktır.

Hocam ben mi 8 telefonumu sattım (Telefoncuya sattım belki parçalarını kullanır diye). Hatta üstüne 2 telefon değiştirdim. O telefonu satmadan önce bende bayağı bir tamir ettirmek için uğraştım ama bir türlü tamir olmadı.
Şu an iPhone kullanıyorum ve bayağı rahatladım. iPhone'da neredeyse hiçbir sorun çıkmıyor ve uzun süre yazılım desteği alıyor. Eğer bütçeniz varsa iPhone kullanmanızı tavsiye ederim. eğer bütçeniz azsa en azından Samsung kullanmanızı öneririm. Xiaomi markalı 2-3 telefon kullandım ve neredeyse hepsinde sorun çıktı. Önceden ucuz diye Xiaomi alırdık ama artık ucuz da değil.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler, duygularıma tercüman olmuşsunuz. Ucuz diye aldığımız şey aslında çok pahalı çıktı. Şuan tamir yapabilirim diyen çıkmadı. Sanırım cihaz çöp oldu. Samsung A73 alarak yoluma devam ediyorum. Bir müddet mi ürünlerinden uzak duracağım, yetkili servislerin ithalatçı garantili ürünlere bakmamaları ayrı bir saçmalık.

Geri
Yukarı