Xiaomi telefon alınır mı?

Alanlar bir sıkıntı oluşturdu mu sizde? Redmi Note 8 Pro veya 9 modellerinden birini düşünüyorum.

Hocam alacaksanız ya ROM atarak kullanın ya da MIUI 10 ile gelen bir modeli güncellemeden kullanın. Yoksa MIUI 11 ve 12 (özellikle 12) sıkıntı çıkarıyor. Sıkıntı çıkartmasa bile çok ağır ve kullanışsız.

Redmi Note 9 serisi MIUI 11 ile geliyor, 8 serisi ise MIUI 10.
Bütçeniz ve telefonu ne ağırlıklı kullanacağınızı sorabilir miyim?

Hocam alacaksanız ya ROM atarak kullanın ya da MIUI 10 ile gelen bir modeli güncellemeden kullanın. Yoksa MIUI 11 ve 12 (özellikle 12) sıkıntı çıkarıyor. Sıkıntı çıkartmasa bile çok ağır ve kullanışsız.

Redmi Note 9 serisi MIUI 11 ile geliyor, 8 serisi ise MIUI 10.
Bütçeniz ve telefonu ne ağırlıklı kullanacağınızı sorabilir miyim?

2500-3200 arası Xiaomi veya Oppo almayı düşünüyorumda insanların Xiaomi hakkındaki fikirleri neler onu öğrenmek açtım bu konuyuda çünkü tanıdıklarımdan birkaç kullanan keşke almasydım tarzı veya olumsuz bir şey söylediler bende sadece onlarda mı öyle yoksa genel olarak bir memnunsuzluk mu var diye sormak istedim.

Ben Redmi Note 8 aldım MIUI 11 ile geldi 12'ye güncelledim sıkıntısını görmedim, 6-7 aydır benim işimi görüyor.

Note 8 var şu an elimde Note 10 geçeceğim. Fakat tasarım olarak Note 9 hiç güzel durmadığını söyleyebilirim. Şu anlık hem yazılım güncelliğiyle hem tasarımıyla ve kamerası vs. olsun Note 10 daha mantıklı.

Ben Redmi Note 8 aldım MIUI 11 ile geldi 12'ye güncelledim sıkıntısını görmedim, 6-7 aydır benim işimi görüyor.

Hocam MIUI 10 ile gelmesi gerekiyor normalde?

Memnunum öneririm. Note 9 kullanıyorum.

Hocam sorun yaşanmaması maalesef MIUI'ı iyi yapmıyor. MIUI bellekte RAM tutamıyor, çok ağır. 3200'e çok daha iyi yazılım sunan telefonlar varken MIUI çok büyük bir eksi.

2500-3200 arası Xiaomi veya Oppo almayı düşünüyorumda insanların Xiaomi hakkındaki fikirleri neler onu öğrenmek açtım bu konuyuda çünkü tanıdıklarımdan birkaç kullanan keşke almasydım tarzı veya olumsuz bir şey söylediler bende sadece onlarda mı öyle yoksa genel olarak bir memnunsuzluk mu var diye sormak istedim.

Hocam fiyat/performans (donanımsal olarak bakarsak) olarak bakarsak Xiaomi çoğu zaman rakipsiz ancak işin içine yazılım girince MIUI en kötülerinden birisi. Hatta en kötüsüde olabilir.

Realme 8'i beklemenizi veya Realme 7 almanızı tavsiye ederim.Rom atarsanız X3 NFC daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı