Custom ROM Xiaomi telefona Custom ROM atmak kaskoyu bozar mı?

GT 710

Decapat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus H110 M-K
Intel Pentium G4400 3.3GHz
MSI GT710 2GB
8+4 12 GB 2133MHz DDR4 RAM
1TB Toshiba HDD
FOEM 300W PSU
Windows 10 Pro
Ekipmanlar
Redragon Shiva
Hp m200
Gamenote h2016d
Telefonuma Nusantara ROM yüklemek istiyorum ama telefonu alırken kasko yaptırdığımız için tereddüte düştüm.
Kasko 2 yıl önce Cepkask firmasından yapılmış.
Babamın söylediğine göre garantinin üzerine ek 2 yılmış.
Sitede ROM kurmak ile ilgili pek bilgi bulamadım.
Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Xiaomi telefonlarda OEM açınca garanti gidiyor ama devamı peki? OEM kilidini kapatınca da hiç bir sorun oluşmuyor ve telefonu oldugu gibi kullanabilir ve garantiye yollayabilirsiniz. Tecrübeye tabiidir.
ROM atacak. OEM kilidini kapatması hiçbir şey değiştirmez. Cihazın yazılımında değişiklik yapamazsınız.

ROM atacak. OEM kilidini kapatması hiçbir şey değiştirmez. Cihazın yazılımında değişiklik yapamazsınız.

OEM kapatınca sorun oluşmuyor. X3 NFC cihazımın OEM'ini kapatıp garantiye yolladım, sorunsuz bir şekilde tamir edildi.
Cihaz yazılımında değişiklik derken?
ROM atmasında sakinca yok diyorum bende zaten, Samsung gibi Knox sayacı yok bunda.

OEM kapatınca sorun oluşmuyor. X3 NFC cihazımın OEM'ini kapatıp garantiye yolladım, sorunsuz bir şekilde tamir edildi.
ROM atmasında sakinca yok diyorum bende zaten, Samsung gibi Knox sayacı yok bunda.
Arkadaşım ROM demek işletim sistemi demek ve sen cihaza Custom ROM atıyorsun yani modlanmış işletim sistemi. Nasıl sakınca yok ?

Cihaz yazılımından buradaki kasıt recovery ve ROM.
Senin telefonunun ülkesine ait bir işletim sistemi kurmazsan bootloader da değişir.

Bunların her biri cihaz yazılımı.

Arkadaşım ROM demek işletim sistemi demek ve sen cihaza Custom ROM atıyorsun yani modlanmış işletim sistemi. Nasıl sakınca yok?

Sakinca yok işte, mesajımı eksik mi okuyorsunuz yoksa kasıtlı mi yapıyorsun? Telefonun OEM'ini kitleyince sorun olmayacak. Kac defa Xiaomi cihazda OEM kitledin sen? Xiaomi cihazlarda OEM kilitlemek için stok ROM atmak zorundasın.

Cihaz yazılımından buradaki kasıt recovery ve ROM.
Senin telefonunun ülkesine ait bir işletim sistemi kurmazsan bootloader da değişir.

Bunların her biri cihaz yazılımı.
Stok ROM kurmak, OEM kitlemek. Siz bunu anlamamak...

Sakinca yok işte, mesajımı eksik mi okuyorsunuz yoksa kasıtlı mi yapıyorsun? Telefonun OEM'ini kitleyince sorun olmayacak. Kac defa Xiaomi cihazda OEM kitledin sen? Xiaomi cihazlarda OEM kilitlemek için stok ROM atmak zorundasın.

Nusantara ROM diyor. Stok Rom demiyor. İyi okuyun, öyle anlayın.

Bu konuyu iyice bir oku, hatta aşağıya kadar in bu mesaj ile karşılaşacaksın.

agentfusion: Önyükleyici kilidi açıldıktan sonra garantin iptal olur. Yeniden kilitlenmen bir şey ifade etmez.

OEM kilitlemek için Stok ROM'un yüklü olması gerektiğini biliyorum, ama açıldıktan sonra kilitlenmesinin bir anlamı yok.

Hocam benim de bu konularda pek fazla bilgim yok. Kasko dediğim Xiaomi'nin kendi garantisi olmadığı için belki bozulmaz diye düşündüm ama yorumlarda herkes ikiye bölünmüş. Bu kararsızlığımı daha da arttırdı üstüne üstlük telefon kullanılmayacak derece kasıyor.

Hocam benim de bu konularda pek fazla bilgim yok. Kasko dediğim Xiaomi'nin kendi garantisi olmadığı için belki bozulmaz diye düşündüm ama yorumlarda herkes ikiye bölünmüş. Bu kararsızlığımı daha da arttırdı üstüne üstlük telefon kullanılmayacak derece kasıyor.
ROM mu attınız ?

Geri
Yukarı