Xiaomi telefonun hızlı şarj almıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bugün telefoncuya gittim şarj aleti almak için adam orijinal diye 67 wat SAR aleti verdi taktım telefonumu normal şarj ekranı geliyordu ama yanında hızlı şarj diye gösterip sayaç çıkmıyordu. Adama söyledim nasıl olur ya dedi kendi telefonunu taktı mi Turbo diye yazı gözüktü başka kablolarda da denedik sonuç aynı. Adam bir de gel 120 watta deneyelim dedi. Denedik sonuç aynı. Adam dürüst güvenilir tanıdık birisi zaten kendi telefonu hızlı şarj alıyor. Benimki almıyor telefonum 11t 67 wat şarj destekliyor. Sorun ne olabilir? Cihaz yurt dışı.

Hocam şarj soketini inceleyin toz veya pislik olabilir. Yoksa eğer şarj süresini ölçün. Belkide normal 67W hızında ediyordur.
Bazen şarj aleti orijinal olsa ve hızlı şarj etse bile MIUI bugları yüzünden turbo şarj yazısı görünmeyebiliyor.

Son düzenleme:
Hocam şarj soketini inceleyin toz veya pislik olabilir. Yoksa eğer şarj süresini ölçün. Belkide normal 67W hızında ediyordur.
Bazen şarj aleti orijinal olsa ve hızlı şarj etse bile MIUI bugları yüzünden Turbo şarj yazısı görünmeyebiliyor.

Hocam yani ben o 67 watlik şarj adaptörünu aliyim mi?

Hocam yani ben o 67 watlik şarj adaptörünu aliyim mi?

Alabilirsiniz. Ben olsam almışken 120W olanı alırdım. Hem fiyatları çok yakın oluyor hem de ileride çıkacak cihazlarında desteği olurdu. Ben 350 liraya kablosuyla beraber 120W olanı doğubanktan aldım. Yaklaşık 20 dakikada 0'dan 100e şarj ediyor.

Alabilirsiniz. Ben olsam almışken 120W olanı alırdım. Hem fiyatları çok yakın oluyor hem de ileride çıkacak cihazlarında desteği olurdu. Ben 350 liraya kablosuyla beraber 120W olanı doğubanktan aldım. Yaklaşık 20 dakikada 0'dan 100e şarj ediyor.

Hocam 120 wat alsam büke telefonum 67 wat alacak burada ise 67 wat kablosuyla birlikde 350 TL 120 wat 400 TL.

Hocam 120 wat alsam büke telefonum 67 wat alacak burada ise 67 wat kablosuyla birlikde 350 TL 120 wat 400 TL.

Hocam Xiaomi'nin 120W şarj aleti destekleyen laptopları bile orijinal laptop şarj aletleriyle neredeyse aynı hızda şarj ediyor. Hem ileride çıkacak telefon modellerinin desteğinin olması hem de laptop şarj etme gibi avantajları var. Ayrıca Reddit'de bir kullanıcı MacBook cihazını Xiaomi'nin 120W şarj aletini kullanarak MacBook adaptörüyle aynı şekilde şarj ettiğini yazmış.
Ben olsam 50 lira fazla verir 120W olanı alırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı