Xiaomi Wi-Fi güçlendirici ara sıra çalışmıyor

yücecahil67

Decapat
Daha fazla  
3 aydır evde var sürekli internette kopma bağlanamama gibi sıkıntılar var. Ne yapabilirim?😀

Screenshot_2022-02-11-00-35-59-602_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum aldığım günden beri tek bir gün verimli çalışmadı :D herkes çok övüyor.
Cihazı taktığın yerde internet modemden iyi çekiyor olmalı. Ben o şekilde de ayarladım fakat yine çözüm olmadı belki sende olur :D

Hocam cihaz piyasadaki en ucuz tekrarlayıcılardan birisi. Ben sorun yaşayan çok insana yardımcı olmaya çalıştım ama bazı cihazlar sorunlu sanırım. Modemin yanına takıp bağlansa bile kopmaların olduğu arkadaşlar gördüm.

İdare edebiliyorsanız edin. Eğer işinizi görmeyecek kıvamdaysa daha üst modellere bakabilirsiniz. Ben kimseye bu cihazı önermiyorum.

Hocam cihaz piyasadaki en ucuz tekrarlayıcılardan birisi. Ben sorun yaşayan çok insana yardımcı olmaya çalıştım ama bazı cihazlar sorunlu sanırım. Modemin yanına takıp bağlansa bile kopmaların olduğu arkadaşlar gördüm.

İdare edebiliyorsanız edin. Eğer işinizi görmeyecek kıvamdaysa daha üst modellere bakabilirsiniz. Ben kimseye bu cihazı önermiyorum.
Ne önerirsin sıkıntı yaşatmayacak orta düzey bir cihaz olarak?

Ne önerirsin sıkıntı yaşatmayacak orta düzey bir cihaz olarak?
Şu an sadece akıllı cihazlar için kullanıyor olsam da geçmişte internet için de kullandığım cihaz aşağıda. Bu sizin kullandığınız cihaza göre daha üst seviye kabiliyetlere sahip. Özellikle 5Ghz performansı fena değil ev içi kullanımda.

Lakin bu cihazı imkan varsa modeme kabloyla bağlarsanız bir çok yetenek kazanıyor. Qos özelliği çok başarılı. Örneğin 25 Mbps bant genişliğiniz varsa akıllı telefonları DL/UL değerlerini kısıtlayabiliyorsunuz. O cihazlar gerçekten verdiğiniz değeri geçemiyor. Bu sayede örneğin evde sadece instagrama giren kullanıcılar varsa sayfayı yenilediğinde 25 Mbps bant genişliğinin tamamını değil, sizin verdiğiniz değeri kullanarak bağlanıyor. Ağ performansı kötüleştiğinde otomatik bir araç ile kendisi test edip gerekiyorsa kanal değişikliğini kendi yapıp iyileştirebiliyor. Bu özelliklerin tamamı kablolu bağlantıda. Kablosuz tekrarlayıcı kullanırsanız bu özellikler yok.

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-...lrefWsee-4uZGM6cZxIrWcvbH-C-8M2EaAhDnEALw_wcB

Derseniz ki madem iyiydi neden artık internet için kullanmıyorsunuz? Ev içi sorunları mesh sistemi olmadan çözemeyeceğimi anladım. Bir seferlik parayı verip 2'li Tp Link P9 kit aldım. İnternetle ilgili hiç bir sorun yok artık kablosuzda. Evin her yeri stabil 100 Mbps. Hatta öyle ki; kusursuza yakın bir bağlantı performansıyla Geforce Now üzerinden oyun bile oynatıyor. Pahalı sistemler ama bence hiç bu cihazlarla uğraşmamak gerek.

Eğer biraz daha bütçe yaratıp mesh düşünürüm derseniz TP Link'in alt markası olan Mercusys'a bakabilirsiniz.

Eğer bütçe düşükse AC desteği olmayan şu modeli;

Eğer bir tık arttırırım derseniz AC desteği olan şu modeli öneririm;

Geri
Yukarı