Xiaomi'yi seviyor musunuz?

Yazılımları berbat olduğu için asla ama asla sevmiyorum.
Bence ekranları da kaliteli değil.
Kuzenimde Redmi Note 8 var yeni (daha 3 hafta oldu) YouTube'da bile kasıyor.
Yani donanımları da kaliteli değil.
O yüzden sevmiyorum.

Hocam yazılımları kalitesiz tamam ancak donanımları genelde gerçekten F/P.

Note 8 zaten düşük bütçeli bir cihaz laf etmek haksızlık olur.
Yaklaşık 200 TL daha pahalı (diye hatırlıyorum) Note 8 Pro G90t kullanıyor ve YouTube'da kasması gerçekten çok çok düşük bir ihtimal.

Son düzenleme:
Cihazın kendi ROM'u dışında yüklenen ROM'lar, genellikle stabil değildir. Xiaomi çöpünden, custom ROM atmak da kurtarmaz. En güzeli hiç bulaşmamak.

Bu marka, telefonların GamePowerıdır. 😀
MIUI'dan daha kötü optimizasyonlu ROM yapmak başarıdır.

Verdikleri kernelde satır silmek yerine if (false) kullanıyor Xiaomi daha ne anlatayım.

Hocam yazılımları kaliteli tamam ancak donanımları genelde gerçekten F/P.

Note 8 zaten düşük bütçeli bir cihaz laf etmek haksızlık olur.
Yaklaşık 200 TL daha pahalı (diye hatırlıyorum) Note 8 Pro G90t kullanıyor ve YouTube'da kasması gerçekten çok çok düşük bir ihtimal.

Note 8 üzerindeki işlemci, Qualcomm Snapdragon 665 ve çöpün çöpü bir işlemcidir. Redmi Note 7 kullanmıştım. Aynı işlemci değil ama benzeri yani 660 onda da vardı. O cihaz değil Youtube videosu, kendi üzerindeki ROM'u bile kaldıramaz.

Hocam ben markaya değil modele bakarım genellikle.
Mesela oyun odaklı bir telefon arayan birisine sırf MIUI var diye X3 Pro önermemek aptallık olur.

MIUI gerçekten berbat ancak bu modelden modele değişiyor. Mesela Note 9S'de (şu anda fazlasıyla düzeldi) cihazı kullanmayı dahi engelleyecek hatalar, sorunlar varken X3 NFC, Note 8 Pro'daki MIUI'lar sorun çıkarmıyor.

MIUI yene MIUI ama bazı cihazlarda (özellikle mi serisi) daha düzgün.

Note 8 üzerindeki işlemci, Qualcomm, Snapdragon 665 ve çöpün çöpü bir işlemcidir. Redmi Note 7 kullanmıştım. Aynı işlemci değil ama benzeri yani 660 onda da vardı. O cihaz değil YouTube videosu, kendi üzerindeki ROM'u bile kaldıramaz.

Hocam ben Note 8 Pro üzerindeki işlemci demiştim.
Note 8 ile aynı fiyattaki cihazlarda genelde Snapdragon 665 ve Snapdragon 662 kullanıyorlar zaten.

Telefona güncelleme geliyor, inen uygulamalar inmiyor güncellemeden sonra. Samsung ve İphone hariç diğerleri gözümde telefon değil.

Geri
Yukarı