Xigmatek Ares 1701 600W Kasa Nasıldır?

Yine Xigmatek'in Praxis 1801 XCP 600W modelini öneririm, Vatan'da 300₺'ye var. Ares 1701'den farkı önde fan yuvası olması ve egzoz fanının 120mm olmasıdır. XCP 600'den de kuşkunuz olmasın, en iyi fiyat/performans güç kaynağı. 2x8pin PCIe çıkışı da var, modern tek ekran kartlı tüm konfigürasyonları kaldırabilecek düzeyde. (R9 295X2 hariç:))
XIGMATEK PRAXIS 1801 XCP 600W MidT ATX SİYAH KASA

PSU üstte olursa sistemden yükselen sıcak havayı kendi içine çeker ve ısınır ısındığı için fanı tam yükte dönerek bileşenlerini soğutmaya çalışır ancak sürekli olarak sıcak hava alttan geldiği için boşu boşuna fan hızlı döner ve ses yapar artı olarak PSU ısınır. PSU sistemdeki havayı çekerse içine tozları da çekecektir ve uzun vadede tozlar sıkıntı yaratabilir ancak PSU altta olursa kasaların PSU konumlandırılan kısmında kasaların çoğunda toz filtresi bulunmaktadır ve PSU içine istese de toz çekemez sadece arkasından bir miktar toz girebilir. PSU altta olursa dışarıdan serin hava çeker ısınmaz.

Halen yanlış bilgilendirmeye devam ediyorsun. Hem fotoğrafta GTX 980'in 270 wat harcadığı görülüyor hemde ben yeterli yazmışmıyım yazıyorsun. GTX 960'da aynı şekilde yetersiz kalacaktır o PSU'da zorlanınca. Ben GTX 960 çalışmazmı dedim ? Kullanmadığın ürün hakkında çok iddalısın.

Sorunsuz çalıştırabileceği maksimum kart 950 yazan benim tabi :) 12V kanalından 360W veren bir PSU sahibiyim bu PSU ile molex dönüştürücü kullanarak R9 285 çalıştırdık ve gayet stabildi.

PSU üstte olursa sistemden yükselen sıcak havayı kendi içine çeker ve ısınır ısındığı için fanı tam yükte dönerek bileşenlerini soğutmaya çalışır ancak sürekli olarak sıcak hava alttan geldiği için boşu boşuna fan hızlı döner ve ses yapar artı olarak PSU ısınır. PSU sistemdeki havayı çekerse içine tozları da çekecektir ve uzun vadede tozlar sıkıntı yaratabilir ancak PSU altta olursa kasaların PSU konumlandırılan kısmında kasaların çoğunda toz filtresi bulunmaktadır ve PSU içine istese de toz çekemez sadece arkasından bir miktar toz girebilir. PSU altta olursa dışarıdan serin hava çeker ısınmaz.
Söylediklerinizin hiç birine katılmıyorum. 6 aydır kullanıyorum bizzat oyun sırasında kendim test ettim ısınmıyor. Aşırı sessiz. :) Ayrıca tozun girmediği yer yok. :)

Tek seferde çalışır zaten. Sen tek sefer kullanmak için mi alacaksın PSU'yu. Yeri gelecek USB yerlerinden telefon şarj edeceksin, yeri gelir elektronik eşya takacaksın. Gene aynı hesaba geliyor, Düşük güç veren sistemlere yüksek ekran kartı takabiliriz sana göre. Önerdiğin kasa alternatif olabilir.

Evet aynı hesaba geliyor ve sistem sorunsuz çalışıyor, zaten USB'nin belirli bir güç aktarma kapasitesi var takınca elektrikli araba şarj etmiyoruzki PSU sorun çıkartsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı