Xigmatek Asgard 382 Pure İçin Kasa Fanı Önerileri

4 tane 14 santim ve 4 tane 12 santim fan takabiliyorsunuz. Bütçenizi belirtirseniz daha kaliteli öneriler verebilirim.

4 tane 14 santim ve 4 tane 12 santim fan takabiliyorsunuz. Bütçenizi belirtirseniz daha kaliteli öneriler verebilirim.

CM Sickleflow almayı düşünüyorum ama, 2 tane üstte 2 tane yanda fan yeri görüyorum dıştan bakınca 1 tanede arkada kasayla birlikte gelen var. Şimdi nerelere takmalıyım düzgün hava sirkülasyonu sağlamak için ?

İşlemci soğutucusu takacaksan kasanın yan kapağındaki fan yuvalarından ümit bekleme derim. Zira Hyper 212 Evo gibi işlemci taktığında sıfıra sıfır kapak kapanıyor, üstteki fan yuvası iptal oluyor. Yan kapağın alt kısmına bir adet fan takmak yerine, en güzeli olan üst kısma 2 adet 120mm fan takman yeterli olacak. Ben de o kasanın kullanıcısıyım.

İşlemci soğutucusu takacaksan kasanın yan kapağındaki fan yuvalarından ümit bekleme derim. Zira Hyper 212 Evo gibi işlemci taktığında sıfıra sıfır kapak kapanıyor, üstteki fan yuvası iptal oluyor. Yan kapağın alt kısmına bir adet fan takmak yerine, en güzeli olan üst kısma 2 adet 120mm fan takman yeterli olacak. Ben de o kasanın kullanıcısıyım.

Cevap için teşekkürler. Evet bende hyper 212 evo kullanıyorum. 1 seneyi geçti sistemi toplayalı açıp temizlemem gerekiyor o yüzden açmışken boş olan yerlere fan almayı düşünüyorum. 2 tane yukarıya koysam ne kadar etkiler ?

İki yukarıya koyduğunda sıcak hava bakımından etkili işler yapar. Benim soğutucum ekran kartına doğru bakıyor, bu yüzden de üst tarafta sıcak hava birikiyor fakat bu 2 fan ile atılıyor.

Fan çıkarılabiliyor, bıçak yardımı ile yanındaki çentiklerin birinden çektiğin zaman fan çıkacak, güzelce mendil ile temizleyebilirsin.

Kasa temizliği için kablo yönetimi şart. Ben sırf rahat temizleyebilmek için kablo düzenini sıfırdan yaptım. Ben fanları temizlerken mendil kullanıyorum, diğer yerleri temizlerken ise kompresör kullanıyorum.

Fan çıkarılabiliyor, bıçak yardımı ile yanındaki çentiklerin birinden çektiğin zaman fan çıkacak, güzelce mendil ile temizleyebilirsin.

Kasa temizliği için kablo yönetimi şart. Ben sırf rahat temizleyebilmek için kablo düzenini sıfırdan yaptım. Ben fanları temizlerken mendil kullanıyorum, diğer yerleri temizlerken ise kompresör kullanıyorum.

Peki tavsiyelere uyacağım, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Son birşey daha sormak istiyorum bu kompresörlerden 600 w olan işimi görürmü ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı