Xigmatek Beast 4X Rainbow kasa nasıldır?

Ben kasayı aldım ama şu olayı tam çözemedim. Fanlar tek kablolu ve bu şekilde. Bunları anakarta bağlayamam galiba güç kaynağına doğrudan bağlantı yapmam gerekecek. Doğrusu nereye bağlayacağımı bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. Dolayısıyla fanların ışık ve rpm ayarlarını yapamayacağım. Kasayı sevdim, henüz kullanma imkanım olmadı çalıştırınca yazarım yine.
Eki Görüntüle 421057
Eki Görüntüle 421056

Bunlarda kasanın fotoğraflarıEki Görüntüle 421064
Eki Görüntüle 421062
Sistemi yeni çalıştırabildim. Kablo bağlantılarını bu şekilde yaptım ama fanların ışıkları yanmıyor. Fandan sadece 1 kablo çıkıyor fotoğrafta göründüğü gibi. RGB kontrolcüsü de yok anakarta bağlanacak bir kablosu yok, sadece güç kaynağına bağladım. Ne yapmam lazım sizce ?
NOTE:

Tamam sorunu hallettim artık odam pavyon gibi oldu. Güç kaynağını önce 3 çıkışlı kırmızı mosfetine, kırmızı mosfeti de seri bağlı olarak fan mosfetlerine bağladım. Bu sorunu yaşayanlar olursa yardımcı olabildiysem ne mutlu
NOTE 2: Fan %100 çalıştığı için acayip sesi yapıyor. Bunu anakarta bağlayıp fan kontrolünü yapacak bir aparat gibi bir şey var mı?
Merhaba özel mesaj atmaya çalıştım beceremedim. Benimde ledler yanmıyor bu konu hakkında yardım eder misin
onu kendin yapacaksın ya da elektrikçiye gideceksin. Fan kontrolcüsü satılıyor 50 tl ye 2. el o da aynı şekilde voltaj ayarı yapıyor. Kabloya direnç takınca gelen voltaj düşüyor mantığı bu.
Merhaba bana yardımcı olir musun

Son düzenleme:
B
Benim rgb /renk değişimiyle aslında hiç işim yok ,rgb ler yanmasa benım için daha iyi olur. Benim tek bilmek istediğim fan ve psu sesi rahatsızlık verecek düzeyde sesli mi çalışmaktadır ?
Herhangi bir laptop fanının tam kapasite çalışması kadar bir ses veriyor. Dikkatli dinlemediğiniz sürece size bilgisayarın çalıştığını belirtecek kadar bir sesi var. Rahatsız etmiyor açıkcası.

Bende de aynı kasadan var montajı vatana yaptırdım tüm ışıkları çalışıyor hatta kasanın üstündeki düğme ile ışıkların rengini değiştirebiliyorum. Güzel kasa memnunum

Bu kasada kontrolcü var mı kendine ait var ise anakart üzerinden devir Smart özellikle kontrol altına alınabilir vardır diye düşünüyorum.

Kasayı almayı düşünüyorum fakat fanların direkt psuya bağlı olması kafamı çok karıştırdı. Ses gerçekten o kadar fazla mı arkadaşlar?

Kasayı almayı düşünüyorum fakat fanların direkt psuya bağlı olması kafamı çok karıştırdı. Ses gerçekten o kadar fazla mı arkadaşlar?

Sadece molex bağlantılı olduğu için tam güç çalışan fanların sıfır ses olmasını beklemek hata. Çok takıntılı biri değilseniz çok aşırı bir sesi yok. Ben memnunum.
Reisler bu kasanın renklerini değiştirmek istiyorum ama fanın çıkışı molex olduğundan değiştiremiyorum.nasıl yapıcaz lütfen yardım edin.

Dostum kasada bir tuş var o tuşa her bastığında farklı renk ve farklı moda geçiyor.

Ben kasayı aldım ama şu olayı tam çözemedim. Fanlar tek kablolu ve bu şekilde. Bunları anakarta bağlayamam galiba güç kaynağına doğrudan bağlantı yapmam gerekecek. Doğrusu nereye bağlayacağımı bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. Dolayısıyla fanların ışık ve RPM ayarlarını yapamayacağım. Kasayı sevdim, henüz kullanma imkanım olmadı çalıştırınca yazarım yine.
Eki Görüntüle 421057
Eki Görüntüle 421056

Bunlarda kasanın fotoğraflarıEki Görüntüle 421064
Eki Görüntüle 421062
Sistemi yeni çalıştırabildim. Kablo bağlantılarını bu şekilde yaptım ama fanların ışıkları yanmıyor. Fandan sadece 1 kablo çıkıyor fotoğrafta göründüğü gibi. RGB kontrolcüsü de yok anakarta bağlanacak bir kablosu yok, sadece güç kaynağına bağladım. Ne yapmam lazım sizce?
Note:

Tamam sorunu hallettim artık odam pavyon gibi oldu. Güç kaynağını önce 3 çıkışlı kırmızı mosfetine, kırmızı MOSFET'i de seri bağlı olarak fan MOSFET'lerine bağladım. Bu sorunu yaşayanlar olursa yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Note 2: Fan %100 çalıştığı için acayip sesi yapıyor. Bunu anakarta bağlayıp fan kontrolünü yapacak bir aparat gibi bir şey var mı?

Memnun musunuz kasadan çok olmuş ama.

Geri
Yukarı