Xigmatek grip RGB bağlama

Quatroo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen ay Xigmatek grip isimli kasayı satın aldım, kasanın üzerinde LED değiştirme butonu var ancak çalışmıyor. Anakartım ARGB destekliyor, ancak anakartın neresine bir bağlantı yapmam gerekiyor onu bulamadım, anakartın kitapçıkta belirtilen yere LED swirch kablosunu bağlamayı denedim olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• aljsZ8.md.jpg
    aljsZ8.md.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 93
  • aljiDn.jpg
    aljiDn.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 100
  • alj9GP.md.jpg
    alj9GP.md.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 73
  • aljfbq.jpg
    aljfbq.jpg
    244,8 KB · Görüntüleme: 76
  • alj0rY.jpg
    alj0rY.jpg
    289,8 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, geçen ay Xigmatek grip isimli kasayı satın aldım, kasanın üzerinde LED değiştirme butonu var ancak çalışmıyor. Anakartım ARGB destekliyor, ancak anakartın neresine bir bağlantı yapmam gerekiyor onu bulamadım, anakartın kitapçıkta belirtilen yere LED swirch kablosunu bağlamayı denedim olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Yazılımı üzerinden renk değiştirmeyi denedin mi?

Hocam bu arada galiba egzoz fanı ters takılmış.

Fanları anakartınıza bağlarsanız eğer LED_SW kablosu hiç bir işe yaramaz. LED_SW kablosu kasanın üstündeki LED butonunun çalışmasını sağlar. Anakarta bağladığınız zaman fanları anakart yazılımı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Kasanın üzerindeki tuş ile kontrol etmek istiyorsanız LED_SW kablosunu kasanın dahili ARGB kontrolcüsüne bağlamanız gerekir.

Anakartınızın modeli nedir?

Hocam, anakart nedir? Resimdeki kablo anakarta olmaz. RGB 4 Pin 12V, ARGB ise 3 pin ve 5V. Resimdeki kablo 2 pin bir kablo. Doğru mu?

Anakartım B460-Pro, ayrıca bir 4 pinlik kablo var ancak bir yere takamadım, anakartın kitapçığında RGB portu yazan yere takıyorum ancak kablo düşüyor bol geliyor gibi. Resimde 4 pinlik kablo görünüyor.

Yazılımı üzerinden renk değiştirmeyi denedin mi?
Bir yazılımı yok, sadece anakartın AURA SYCN yazılımı var orda da değiştirmiyor.
Hocam bu arada galiba egzoz fanı ters takılmış.
Tespit için teşekkürler, hemen düzeltiyorum gözden kaçmış.

Dosya Ekleri

• aljiDn.jpg
    aljiDn.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 63

Geri
Yukarı