Xigmatek Helios Rainbow kasaya 50-60 TL fan önerisi

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar, başlıkta belirttiğim Xigmatek Helios Rainbow kasayı kullanmaktayım. Fan olarak arkada kasanın kendisi ile gelen Xigmatek marka bir fan egzoz fan görevi görüyor, önde de Dark markasının 30 lira gibi bir tutara aldığım 1100 RPM değerinde 2 adet fan eklemesi var. Isı konusunda GTA5'te 69 dereceleri geçmese de Watch Dogs 2 gibi oyunlarda 85'lere kadar ulaşıyor, oynasam belki daha da artacak fakat biraz tedirgin olup kapatıyorum oyunu. Bunun üzerine fan eklemesi yapma kararı kıldım. Size soracağım iki şey var.

1-) AF ya da SF türlerinden hangi modeli almalıyım? Öndeki fanlarla diğer alacağım fanı ya da egzoz fanı değiştirme seçeneğim bulunuyor.

2-)50-60 TL bandında, alacağım modele uygun "AF ya da SF" şekilde fan öneririr misiniz?
(Aklımdaki fan Arctic P12 fakat size de danışmak istedim.)

Kasam 120mm fan desteğine sahip.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim hocam. Arka egzoz fanınız yoksa arkaya ekleyin eğer arkada egzoz fan varsa üste takın.
Dediğiniz gibi yapıp öne ekleyeceğim fakat dediğinizden tek farkı öndeki bir fanı alıp üste, yeni alacağım bu fanı öne takacağım. Kasada hava girişi biraz kısıtlı olduğundan pozitif basınç oluşturmak adına böyle yapacağım. Tavsiye için teşekkürler. :)

Dediğiniz gibi yapıp öne ekleyeceğim fakat dediğinizden tek farkı öndeki bir fanı alıp üste, yeni alacağım bu fanı öne takacağım. Kasada hava girişi biraz kısıtlı olduğundan pozitif basınç oluşturmak adına böyle yapacağım. Tavsiye için teşekkürler. :)

Rica ederim şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı