Xigmatek SC120 için RGB Fan Adaptörü

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Kasamda 3 adet SC120 fan var. RGB kontrolcü için DC adaptör alacağım. 12V 1A yeterli mi yoksa 12V 2A mı almalıyım?

Hiç gerek yok, PSU'nuzun 12V kanalını kullanırsınız, kontrolcü ihtiyacı kadar A değerini oradan alır.
Molex to DC jack şeklinde aratırsanız bulursunuz. 2.1mm 2.5mm gibi boyutları var dikkat ederek alırsınız. Bulamazsanız kendiniz yaparsınız. En azla 5-10₺ kadar maliyeti olur.

Dosya Ekleri

• 81A0ZiVKfAL._SY355_.jpg
    10,9 KB · Görüntüleme: 73
Aliexpress'te 15TL, TR'de de bulamadım. Size zahmet TR'den link atar mısınız?

RGB kontrolcüyü yanınıza alarak elektrikçiye gidin, uygun boyutta linkte yer alan konnektörün benzerini alın, bulamazsanız kablolu halinide alabilirsiniz.
Gerisi montaj, kırmızı + siyah - olucak şekilde montajlamak kalıyor.
Kablolu halini alırsanız üzerinde çizgi bulunan kablo olan genelde + kutup oluyor. Elektrikçiye sorarsınız.

Aliexpress'ten alacağım ama 5.5×2.5mm mi yoksa 5.5×2.1mm mi bilemedim. Aliexpress'teki 5.5×2.1mm. Emin olamıyorum.

2.1mm en fazla kullanılan standart evde modem elbet vardır, onun adaptörü ile dene olursa adaptör bilgilerinden ulaşılabilme ihtimali var.

Hocam en güzeli elektrikçiye uğrayıp orada 2.1 mi yoksa 2.5mm olduğunu görürsünüz, hemde uygun kablolu veya kablosuz DC plug alırsınız. Taş çatlasa 5₺-10₺ arasıdır. Başka türlü olmaz bu iş 30 gün beklemeye değmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…