Xigmatek Sirocon III hava akışı

Böyle bir sorun sözkonusuydu hallettim. Yine de aynı ısı. Gelen T6 Ultra ile deneyeceğim. Eğer olmazsa zorunlu kasa değişikliği. Elimdeki kasa çöp olacak ;(.

Büyük ihtimalle stock soğutucunuz ile alakalı bir problem normalde o işlemcinin 60 derecenin üstüne çıkmaması gerek. Hadi kasanız hava almıyor desek en kötü ihtimalle 70 olması gerek.

Büyük ihtimalle stock soğutucunuz ile alakalı bir problem normalde o işlemcinin 60 derecenin üstüne çıkmaması gerek. Hadi kasanız hava almıyor desek en kötü ihtimalle 70 olması gerek.
Demi mesh bile olmasa 10 derece 5 derece oynar hava alacak kanal var en azından, üstelik yan kapak açıkta aynı derece. Kendimi stok fandandır diye avutuyorum inşaallah öyle çıkar.
Birsürü sebep olabilir.
Kasanın hava akışı.
Macun.
Ortam sıcaklığı.
İşlemci fanı.
İntel'in stok fanında durum ne?
Zaten intel’in stok fanında 82 derece görüyor, t6 ultra perşembe geliyor. Sistem 3 günlük macun yeni sayılır. Kasamın hava akışının iyi olmadığının farkındayım, lakin ekran kartı o kadar ısınmıyor işlemci kadar.

Demi mesh bile olmasa 10 derece 5 derece oynar hava alacak kanal var en azından, üstelik yan kapak açıkta aynı derece. Kendimi stok fandandır diye avutuyorum inşaallah öyle çıkar.

Zaten intel’in stok fanında 82 derece görüyor, t6 ultra perşembe geliyor. Sistem 3 günlük macun yeni sayılır. Kasamın hava akışının iyi olmadığının farkındayım, lakin ekran kartı o kadar ısınmıyor işlemci kadar.
Kasanı değiştirseydin keşke.
İntel stok fanı yeterli.
Soğutucu yerine güzel bir kasa iyi giderdi.
Elindeki kasayı da satardın.

Kasanı değiştirseydin keşke.
İntel stok fanı yeterli.
Soğutucu yerine güzel bir kasa iyi giderdi.
Elindeki kasayı da satardın.
Benim fanım sanki biraz sorunlu gibi duruyordu, ayaklarından biri ayrılmıştı onu elime düzelttim geri taktım. Soğutucudan bir zarar gelmez bence. Çoğu kişide stok yetmeyebilir diyor. Elimde bir soğutucu olmuş olur kaliteli eğer işe yararsa da ucuza halletmiş oluruz. Sorum şuydu aslında bu kasa hava almıyorsa neden sadece işlemci ısınıyor , ekran kartı neden ısınmıyor. Yan kapak açıkkende aynı dereceleri alıyorum.

Benim fanım sanki biraz sorunlu gibi duruyordu, ayaklarından biri ayrılmıştı onu elime düzelttim geri taktım. Soğutucudan bir zarar gelmez bence. Çoğu kişide stok yetmeyebilir diyor. Elimde bir soğutucu olmuş olur kaliteli eğer işe yararsa da ucuza halletmiş oluruz. Sorum şuydu aslında bu kasa hava almıyorsa neden sadece işlemci ısınıyor , ekran kartı neden ısınmıyor. Yan kapak açıkkende aynı dereceleri alıyorum.
Yan kapak açıkken aynı dereceleri alman garip.
Ben yan kapağı açınca boştayken işlemci 16 derecelere kadar düşüyor.
Kasa ile ekran kartının çok bir olayı yok. Ekran kartının kendi fanı var zaten.
Hava sirkülasyonu videolarını izle dediğimi anlarsın.

Yan kapak açıkken aynı dereceleri alman garip.
Ben yan kapağı açınca boştayken işlemci 16 derecelere kadar düşüyor.
Kasa ile ekran kartının çok bir olayı yok. Ekran kartının kendi fanı var zaten.
Hava sirkülasyonu videolarını izle dediğimi anlarsın.
Dediğim gibi yan kapak açık şekilde bari bir iki derece düşer değil mi bu sıcaklık. Yok abi daha fazla oluyor. Birdaha Vatana gidersem iki olsun.

İşlemci daha fazla ısınması neden saçma geldi sana acaba? Benim işlemci 78'lere çıkarken ekran kartı 55'i geçmiyor. Ekran kartının modeli neydi?

Geri
Yukarı