Xigmatek Windpower Pro alınır mı?

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
NOT: Kasayı tanıtma amaçlı böyle bir rehber paylaşmak istedim.
NOT: Alıp almamak size kalmış. Bu bir öneri değil, tanıtımdır. Böyle bir ürün var, böyle böyle özellikleri var haberiniz olsun şeklinde okuyunuz.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Xigmatek Windpower PRO işlemci soğutucusu hakkında bilgilendirme amaçlı bir rehber yapmak istedim.

Almak isteyenler buradan alabilirler.

Şimdi biraz ürünü tanıyalım;

Ürün 2 adet ARGB fan ile gelmekte.

13213123.png

Üst yüzeyinde RGB bir aydınlatma bloğu var, kasanın içinde şık gözüküyor.

1242142.png

Bu da Youtube'daki bir videodan aldığım kasa içi görüntüsü;

1610807294435.png

1610808263375.png

Soğutma bloğu siyah eloksal kaplamayla yapılmış, internette özel bir alüminyum kaplama olduğu yazıyor. Siyah renk olması şık göstermiş. Ve bakır kaplı olmaması oksitlenmemesi için iyi bir detay.

6 adet bakır borusu bulunuyor, yine onlar da siyah eloksal kaplama ancak işlemcinin temas ettiği yüzey bakır.

Adsız.png

Kontrol edebileceğiniz anakart uygulamaları;

1610807469062.png

Soğutucunun 200W TDP değeri var, iyi sayılır. Daha iyileri var elbette.

1610807623542.png

Dahili gelen fanları 800-1800 RPM gücünde, 55 CFM değerine sahip. 2.36 statik basınç değerli fanları var, oldukça iyi bir statik basınç değeri.

1610807657366.png

Kutu içeriği;

1610808316956.png

1610808331679.png

Soket desteği;

1610808367446.png

Toparlayalım incelememizi biraz.

Artıları;
  • Şık tasarım.
  • 2 adet ARGB fan.
  • 6 bakır boru ve siyah kaplamayla kaplı olması.
  • Fanların statik basınç değeri oldukça iyi, 2.36 değeri bu fiyattaki birçok üründe yok.
Eksileri;
  • TDP değeri daha yüksek olabilirdi, bu fiyattaki ürünlerin TDP değeri 220-230W.
  • Fanlarının RPM aralığı dar ve yüksek.

Sonuç: Hem ARGB fanları olsun hem performansı yerinde olsun hem de 6 bakır borulu olsun derseniz tercih edilebilir.

Ama benim şahsi önerim 50 TL daha ekleyip Mugen 5 alınması veya aynı fiyata Freezer 34 alınması olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bırakmadı ki zaten?

Yanlışlıkla erken paylaştım, son haline bakın.
Güzel rehber. Foruma geri döndüğüne sevindim.
Sarmadı bırakmak, geri döneyim dedim.

Güzel soğutucu, tercih edilebilir bir model gibi. Elinize sağlık. Özellikle ARGB olması bence büyük bir artı.
Forumu bıraktığınızı bilmiyordum,ama yine de geri dönmeniz çok güzel. Umarım hiç bırakmazsınız, sevdiğim ve bilgili olduğunu düşündüğüm birisiniz. Ayrıca @MisakiTaro gördüğüm kadarıyla ara çok uzun sürmemiş. 😍

Geri
Yukarı