XMP açıkken düşük RAM kullanımı

Sabırlı

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, şöyle bir sorunum var. Oynadığım tüm oyunlarda RAM frekanslarım değişmiyor. XMP modu kapalı. RAM frekansı manuel olarak 2933 MHz seçili. XMP modu açıkken de RAM frekansları değişmiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Aşağıya video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar, şöyle bir sorunum var. Oynadığım tüm oyunlarda RAM frekanslarım değişmiyor. XMP modu kapalı. RAM frekansı manuel olarak 2933 MHz seçili. XMP modu açıkken de RAM frekansları değişmiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Aşağıya video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Manuel seçip F10 yapıp kaydedince 3000 MHz olmuyor. Profil 1 profil 2 seçeneklerden 2 olanı seçip kaydetmen gerekli. O zaman o frekansı alırsın. F7 Advanced menüsünden ulaşabilirsin.

Ekran kartı belleğinin (VRAM) frekansı o. MSI Afterburner üzerinden Memory Clock değerini artırırsanız değiştiğini görürsünüz. XMP ile uzaktan veya yakından alâkası yok.

Benim RAM'ler 3000 MHz Dual kullanıyorum. Haliyle 6000 MHz'ler de geziyor. Dediğim gibi profil 2 yap F10 kaydet çık olacaktır.

Dosya Ekleri

• ram mhz.JPG
    ram mhz.JPG
    18,4 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı