Çözüldü XMP açınca mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

navysat

Decapat
Anakart
B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Bugün XPG Gammix 8 GB 3200MHz RAM aldım.
Önceden tek kanal 8 GB XPG Gammix RAM vardı onu çift kanal yapmak için aldım. Şimdi ise çift kanalda XMP açınca çökme yapıyor tek kanal ilk aldığım RAM'de yapmıyor. Yeni RAM XMP sorun yapıyor Volt arttırsam düzelir mi? (yanma olur mu?)

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20220414_190252.jpg
    IMG_20220414_190252.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG_20220414_190306.jpg
    IMG_20220414_190306.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 126
RAM'ler farklı yeni aldığınız RAM'i iade edin.

Evet hocam birinde Micron birinde Samsung yalnız artık bu RAM Samsung versiyonu ile tedarik ediliyor ne yapmam gerek aynı RAM'i alayim mi yoksa başka RAM mi?
Evet hocam birinde Micron birinde Samsung yalnız artık bu RAM Samsung versiyonu ile tedarik ediliyor ne yapmam gerek aynı RAM'i alayim mi yoksa başka RAM mi?

*Micron verisyonuyla tedarik edilmiyor*

*Micron verisyonuyla tedarik edilmiyor*

Aynı RAM almanız gerekiyor.

Yine olmaz hocam.

İlginiz için teşekkürler hocam.
Yine olmaz hocam.

Hocam RAM bence uyumluluktan değil tek 3200 kendisini çalıştırıyorum ekran gelmiyor.
Yine olmaz hocam.

Hocam RAM bence uyumluluktan değil tek 3200 kendisini çalıştırıyorum ekran gelmiyor.
Bozuk diye yorumladım.

Bozuk diye yorumladım.

Son düzenleme:

Bozuk diye yorumladım.

Tek RAM'i XMP açmayı dener misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı