XMP Açınca PC Açılmıyor

Jake And Finn

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bir problemim var bu benim canımı çok sıkıyor. 'Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit RAM'e sahiptim pek bir sıkıntım yoktu geçen indirimlerde RAM fiyatlarının düştüğünü fark edince 32 GB'ye yükseltmek amaçlı 'Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Dual Kit RAM' aldım. Bunları anakart üzerine yerleştirdikten sonra güç bağlantılarını yapıp bilgisayarı başlattım ancak siyah ekran gelip kurulum yapın hatası aldım. BIOS'a girdim RAM'leri orada gördüğünü fark ettim biraz bakındıktan sonra XMP'yi kapatıp denedim bilgisayarım açıldı ama bu sefer de gerek uygulamalarda gerek oyunlarda droplar olduğunun farkına vardım. 32'ye yükselttiğim RAM'in sanki 8 kullanıyormuşum hissini yarattı. XMP'yi açtığımda sürekli BIOS'a atıyor bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız belleklerin gecikme değerleri farklı ve birbiriyle uyumsuz. Neden farklı gecikme değerleri olan bellekler aldınız? Aynı modellerin bile çalışma olasılığı belirli etkenlere bağlı değişiklik gösterirken, farklı değerleri almak büyük risk.

Merhabalar arkadaşlar bir problemim var bu benim canımı çok sıkıyor. 'Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit RAM'e sahiptim pek bir sıkıntım yoktu geçen indirimlerde RAM fiyatlarının düştüğünü fark edince 32 GB'ye yükseltmek amaçlı 'Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Dual Kit RAM' aldım. Bunları anakart üzerine yerleştirdikten sonra güç bağlantılarını yapıp bilgisayarı başlattım ancak siyah ekran gelip kurulum yapın hatası aldım. BIOS'a girdim RAM'leri orada gördüğünü fark ettim biraz bakındıktan sonra XMP'yi kapatıp denedim bilgisayarım açıldı ama bu sefer de gerek uygulamalarda gerek oyunlarda droplar olduğunun farkına vardım. 32'ye yükselttiğim RAM'in sanki 8 kullanıyormuşum hissini yarattı. XMP'yi açtığımda sürekli BIOS'a atıyor bana yardımcı olabilir misiniz?
Hiç bir mantığı yoktu. Cl 16 olan ramlerinizi iade edebiliyor iseniz edin iade edemezsenizde satmayı deneyin başka türlü uyumlu çalışmazlar.

Bana verilen bilgiler doğrultusunda böyle bir tercih yaptım CL16 İle CL14 ün Sorun yaratmıyacağı asıl değerlerin frekans ve model marka olduğu söylendi o yüzden böyle bir seçim yaptım bunu bana ileten satın almış olduğum birim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı