XMP açınca CPU LED sorunu

Yer
İstanbul/Ataşehir
Anakartta XMP açınca (veya bana öyle denk geliyordu)daha önceki konularımdanda bildiğiniz gibi mouse da donma ve kilitlenme ardından ekranda görüntü gitmesi ve anakartta CPU LED sorunu yaşıyordum. 1 hafta önce kadar anakartla RAM'i servispointe verdim. Ve de istediğim BIOS'a düşürülmesi içinde. Bu yaşamış olduğum sorun 9-10 gün aralıklarla oluyordu. En son da bu ayın 1'nde olmuştu. Bu süre zarflarında genellikle problem yaşanıyordu. Bende o yüzden servipointe yarın yani çarşamba gününe kadar sistemi test eder misiniz diye söyledim. Onlarda ederiz dediler. Bugün aradım her gün test ettiklerini söylediler. Son olarak çarşamba yani yarında edeceklerini söylediler. Bir problem yaşamadıklarını söylediler. Test sırasında kullandıkları işlemci Ryzen 3 2200G olduğunu söylediler. Benim anakartla birlikte getirmiş olduğum RAM'le test ettiklerini belirttiler. Ben RAM'lerden şüpheleniyordum ama onlarda problem olmadıklarını söylüyor. Şu an aklımdakiler; ekran kartı sürücüsü(bundan dolayı aynı problemi yaşayanlar var) ve de işlemci. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de normal kullanımda bi anda fare donması sonra ekranın gitmesi ve ledde ışık oluyor ara sıra. Takipteyim.

Hocam bende de normal kullanımda bi anda fare donması sonra ekranın gitmesi ve ledde ışık oluyor ara sıra. Takipteyim.
Ben bayadır yaşıyordum.Çözüme kavuşturacağım gibi duruyor.Bilgilendiririm inşallah
Ne kadar sıklıkla alıyorsunuz?Ddu ile ekran kartı sürücüsünü silip 19.12.2 veya 19.9.2 indirin.Bu şekilde çözenler çok.

Hocam sorunun kaynağını tam olarak bilmiyorum ekran kartını 19.9.2 sürüm kullanıyorum fakat DDU ile silmeden yüklemiştim. Ne sıklıkla oluyor takip etmedim fakat bazen 2 hafta, bazen haftada 2, bazense ayda 1 kere falan oluyor.

Hocam sorunun kaynağını tam olarak bilmiyorum ekran kartını 19.9.2 sürüm kullanıyorum fakat DDU ile silmeden yüklemiştim. Ne sıklıkla oluyor takip etmedim fakat bazen 2 hafta, bazen haftada 2, bazense ayda 1 kere falan oluyor.
Bios son sürümdeyse ondanda olabiliyor sorun.Ben serviste düşürttürdüm.Xmp açık mı kullanıyorsunuz?

Ddu ile silip tekrar kurabilirseniz sonucu paylaşır mısınız?
Yarıyıl tatilinde son sürüme yükselttim fakat ondan önce de oluyordu. Evet Xmp açıkta kullanıyorum.
Xmp kapatıp da deneyin.Sorun xmp den de olabiliyor.
Yarıyıl tatilinde son sürüme yükselttim fakat ondan önce de oluyordu. Evet Xmp açıkta kullanıyorum.
Bu 3.nesil ryzen desteğinden önceki bioslarda kalmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı