XMP açtıktan sonra bilgisayar açılırken çöküyor

patito

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun,Türkiye
G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200 MHz RAM'im var. Anakartım ise MSI A320M-A Pro XMP modunu profile 2'de kullanıyorum. Profile 1'de de kullansam fark etmiyor. Bilgisayar açılırken anakartın logosu geldiği gibi donuyor. Güç tuşundan bilgisayarı kapatıp tekrar açınca ise açılıyor. BIOS güncel değildir belki diye daha dün yine güncelledim ama yine de sonuç aynı. Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi belirtin. Ayrıca XMP profillerinde kaç MHz frekans aldığınızı da söyleyin.

XMP profil 1'de ne değer alıyorsunuz ve işlemci nedir?

Bir tane daha RipjawsV vakası. RipjawsV serisinin çipleri kalitesiz oluyor. XMP profili de stabil çalışmıyor bundan dolayı. Manuel bir şekilde 3000 MHz ayarlayın.
XPG RAM'lerde de bu tip sorun çok görüyorum, onların çipleri hakkında da bir fikriniz var mıdır hocam?

Sisteminizi belirtin. Ayrıca XMP profillerinde kaç MHz frekans aldığınızı da söyleyin.
İşlemci Ryzen 3 3200G stok fan ile kullanıyorum. Ekran kartı ise işlemcinin içindeki ekran kartı Vega 8. 3200 MHz alıyorum. İki profilde de CL değerleri aynı. PSU Corsair VS550 550 Watt 80+ White.
Bir tane daha RipjawsV vakası. RipjawsV serisinin çipleri kalitesiz oluyor. XMP profili de stabil çalışmıyor bundan dolayı. Manuel bir şekilde 3000 MHz ayarlayın.
Deneyeceğim. Birkaç saat içinde sonucu yazarım. Çökme olayı bilgisayarı açıldıktan sonra kapatıp birkaç saat bekleyip açınca oluyor çünkü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı