XMP "DRAM Frequency" Ayarı Nedir?

06emr1910

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bilgisayarımda Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHZ RAM takılı. Ben uzun zamandır XMP profile 2 (2933MHz) hızında kullanıyordum. Bugün BIOS ayarlarına girdiğimde DRAM frequency ayarını gördüm, Auto daydı. Ben de onu 3000MHz'e çektim bir sıkıntı olur mu? Bilmeden overclock mu yaptım bilmiyorum. Kendi hızına ayarladım bir zararı var mıdır? Tekrar auto ya çekmem gerekir mi?

dram.png

Merhaba. Benim bilgisayarımda Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHZ RAM takılı. Ben uzun zamandır XMP profile 2 (2933MHz) hızında kullanıyordum. Bugün BIOS ayarlarına girdiğimde DRAM frequency ayarını gördüm, Auto daydı. Ben de onu 3000MHz'e çektim bir sıkıntı olur mu? Bilmeden overclock mu yaptım bilmiyorum. Kendi hızına ayarladım bir zararı var mıdır? Tekrar auto ya çekmem gerekir mi?

Eki Görüntüle 424069
Bende bugün bios kurcalarken DOCP ayarından 3000 mhz olan RAM'i 3200 çıkarttım. Bir sorun çıkmadı şimdilik :D Bende ki RAM'lerde Corsair Vengeance 2x8 3000 MHZ

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı