XMP ile Memtest sonucu

Emre Göler

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
Memtes86 ile RAM'lerimi test ettim 360 küsur hata vardı, garantiye yolladım hatasız diye geri yollandı. Şimd bir daha test ettim XMP kapalı iken hata vermedi ancak XMP açık yine aynı hataları verdi RAM'leri 3200 MHz'de kullanamayacaksam ne anlamı var o kadar para vermenin? Garanti diye yolladığım kurum bu RAM'leri 3200 MHz de çalışması gerektiğini bilmiyor mu? Ne yapmalıyım bilemiyorum, fikir verirseniz sevinirim. Memtest'de mi sıkıntı var? RAM'lerde mi? Bilemedim.

Sistemim:
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC)
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD.
G.Skill Ripjaws 8 GB 3200MHz RAM X2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayı kendim de yaşamıştım, sağ olsun Boğaziçi Bilişim teknik servisi çok fazla yardımcı olmuşlardı. XMP olan kendi vadettiği değere ulaşmıyor diye verdim ve yaklaşık 5 kere değişim almıştım. Teknik servise göre değişir bu durum.

Ben itopyadan almıştım sistemi garantisi vektron elektronik ancak aradığımda zor ulaştım, sonuç çıktığında haber verilmesi için defalarca numaramı bıraktım 2 haftanın sonunda ups mesaj attı kargo yola çıktı diye kimin ne yaptığı belli değil madem sorunsuz ben size hatalı çıkan test sonuçlarını gönderdim siz niye sağlam çıkan sonucu yollamıyorsunuz diyorum, genç arkadaş öyle bir hizmetimiz yok diyor. Kafayı yememe az kaldı yarın tekrar arayacağım.

Geri
Yukarı