XMP seçmeden frekans yükseltme

BIackie

Femtopat
Arkadaşlar anakartım 2400MHz'ye kadar destekliyor. Bende 2133MHz RAM var internette baktıklarımda XMP kısmına tıklayınca profil çıkıyor onu seçiyorlar fakat bende çıkmıyor. Bende hiçbir şey seçmeden direkt kendi ayarlarından (görsel 2) 2400MHz'ye yükselttim. Hiçbir voltaj ayarım değişmedi. Sizce bir sakıncası olur mu? Teşekkürler.

ram11.jpg

ram22.jpg

ram33.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj ayarı değişmez ama CL değerlerini otomatik olarak ayarlar. Eğer yüksek CL değerleri varsa performansı kötü etkileyebilir.

Arada çok büyük bir fark yok. Belleklerin sağlıklı çalışıp çalışmadığını test edip bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arada çok büyük bir fark yok. Belleklerin sağlıklı çalışıp çalışmadığını test edip bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler.

Arkadaşlar anakartım 2400MHz'ye kadar destekliyor. Bende 2133MHz RAM var internette baktıklarımda XMP kısmına tıklayınca profil çıkıyor onu seçiyorlar fakat bende çıkmıyor. Bende hiçbir şey seçmeden direkt kendi ayarlarından (görsel 2) 2400MHz'ye yükselttim. Hiçbir voltaj ayarım değişmedi. Sizce bir sakıncası olur mu? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1051279

Eki Görüntüle 1051280

Eki Görüntüle 1051281
Ben XMP yapmadan kullanıyorum problem çıkmadı, sadece frekansla oynarsanız voltaj yetmediğinden ya otomatik voltaj ile oynar ya da PC açılmaz, ayrıca ben yapıyorum diye siz de olur diye bir şey yok.

Geri
Yukarı