Çözüldü XMP sonrası RAM stabil çalıştığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
CMW16GX4M2Z3200C16 - Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz 8×2 RAM'e sahibim. sadece XMP açık şekilde bileşeni kullanırsam ekranın kapanma, kasanın çalışmaya devam etme sorununu yaşıyorum. 1.35V değerinden 1.40V değerine çıktığımda PC 3-5 saniye takılıyor. 1.35V değerinden 1.30V değerini girip az voltaj vermeme rağmen 3200 MHz hızında da çalışabiliyor. En uygun ayarı bulduğumu nasıl anlayabileceğim? Bir test programı yok mu bununla alakalı?

Çözüm
Stress testleriyle anlayabilirsiniz, eğer mavi ekran ya da takılmalar olursa ayar uygun değildir.

Sağ olun sebebi ekran kartımmış. Adrenalin üzerinden manuel fan ayarı yaptım artık ekran kapanmıyor. Ek olarak ise takılma sorunu da SSD yüzündenmiş. O sorunu da güç seçeneklerinden PCI Express ayarını kapatarak çözdüm.
Stress testleriyle anlayabilirsiniz, eğer mavi ekran ya da takılmalar olursa ayar uygun değildir.

Sağ olun sebebi ekran kartımmış. Adrenalin üzerinden manuel fan ayarı yaptım artık ekran kapanmıyor. Ek olarak ise takılma sorunu da SSD yüzündenmiş. O sorunu da güç seçeneklerinden PCI Express ayarını kapatarak çözdüm.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı