Anakart ve PSU'nun çalıştığı nasıl anlaşılır?

emirlanz

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım anakart ve PSU denemek için sadece anakarta 24 pinlik kablosunu taktım ve PSU'nun fanı çalışıyor mu diye kasanın başlatma tuşunun kablolarını taktım ama çalıştırma tuşuna basınca ne PSU'nun fanı dönüyor ne de kasaya ışık geliyor. İşlemci yok, işlemci olmadığımdan mı yoksa anakart mı bozuk?

İşlemcisiz anakart arkadaşın dediği gibi çalışmaz dostum. İşlemcin geldiği zaman komple test edersin. Hayırlı olsun şimdiden. Umarım sorun çıkmaz ve sorunsuz kullanırsın.

İşlemcisiz anakart arkadaşın dediği gibi çalışmaz dostum. İşlemcin geldiği zaman komple test edersin. Hayırlı olsun şimdiden. Umarım sorun çıkmaz ve sorunsuz kullanırsın.
Teşekkür ederim ama psu işlemcisiz eski bir anakarta taktığımda en azından psunun fanı döndü orda bi kafam karıştı

Teşekkür ederim ama psu işlemcisiz eski bir anakarta taktığımda en azından psunun fanı döndü orda bi kafam karıştı

Rica ederim. Etrafında varsa tanıdık bir bilgisayarcı ona rica edip test yaptırabilirsin kafanda çok şüphe oluştuysa.

Yakınımda bilgisayarcı yok ama sizce normalmi yarın işlemcim geliyo

Normal merak etme. Yarın geliyorsa acele etme. Yanlış bir işlem yapıp anakarta zarar verebilirsin. Yarın işlemciyi ve diğer tüm bileşeni monte edip test edebilirsin.

İşlemcinin dahili
Hocam bende işlemci anakart psu var ben nasıl deneyebilirim?

İşlemci modelin nedir? Dahili grafikli bir işlemciyse, işlemciyi, Rami ve psu'daki 24 pin anakart ve CPU güç kablolarını anakarta tak. Anakartın HD çıkışından monitöre bağla. Açmak için power butonlarını taktığımız pinleri bul. Artı ve eksi pinlere herhangi bir metal değdir. İkisine birden aynı anda değdir. Sisteme güç gelecektir. Görüntü geliyorsa bios ekranı açılıyorsa sorun yoktur. İlk açılışta sistem birbirine alışması uzun sürebilir. 1 ile 5 dakika bekle.

İşlemcinin dahili

İşlemci modelin nedir? Dahili grafikli bir işlemciyse, işlemciyi, RAM'i ve PSU'daki 24 pin anakart ve CPU güç kablolarını anakarta tak. Anakartın HD çıkışından monitöre bağla. Açmak için Power butonlarını taktığımız pinleri bul. Artı ve eksi pinlere herhangi bir metal değdir. İkisine birden aynı anda değdir. Sisteme güç gelecektir. Görüntü geliyorsa BIOS ekranı açılıyorsa sorun yoktur. İlk açılışta sistem birbirine alışması uzun sürebilir. 1 ile 5 dakika bekle.

Ryzen 5 2600 hocam, dahili grafiği yok ama eski bilgisayarımdaki ekran kartını takabilirim geçici süreliğine, fakat sistemimde RAM yok dedikerinizi yaparsam parçaların çalışıp çalışmadığını anlayabilir miyim?

Geri
Yukarı