Xonar Phoebus 7.1 İçin 7.1 Ses Sistemi mi Gerek ?

Hamzarrow

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Size birkaç soru sormak istiyorum.
Asus ROG Xonar 7.1 bildiğimiz gibi 7.1 ses veriyor ve ben bu ses kartını almayı düşünüyorum. Ancak kafamı kemiren bir kaç sorun var.

Öncelikle bu ses kartında 7.1 ses almak için illa 7.1 hoparlör veya kulaklık mı lazım?
Kulaklık olarak Logitech G230 5.1 olanı almayı düşünüyorum.
G230, 5.1 sorround ses biliyorum. Hoparlorde veya kulaklıkta 7.1 ses almaz mıyım?
Yani para çöpe mi gider bu ses kartını alırsam ? Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli ses sistemi yada kulaklık olmadığı sürece ses kartlarının özelliğini anlayamazsın.

Seçtiğiniz kulaklık yeteri kadar kalitelidir. 5.1 destekliyorsa 5.1 kullanırsınız. 7.1 destekleyen ses sistemleride var.

.Logitech g230 stereo bir kulaklıktır sizin dediğiniz 5.1 ve 7.1 kulaklıklar en az 650 lira civarında logitech g430 300 lira ve 7.1 yazıyor ancak o sanal 7.1 yani o ses kartı ile hiç bir surround etkisi alamazsınız eğer (gerçek) surround bir kulaklık alırsanız razer tiamat 7.1 alın çünkü türkiye de kalan tek gerçek surround kulaklık razer. Ancak amazondan alırsanız roccat kave 5.1 gibi kulaklıklar daha uygun fiyatlıdır. Ancak surround bence sadece satış amaçlı bir şey kendim kraken 7.1 kullanıyorum müzik olsun film olsun herşey için oldukça yeterli zaten profesyonel oyuncular bile gerçek surround kulaklık kullanmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı