7.1 Ses Sistemi vs Stereo Ses Sistemi

cChef

Decapat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu ikisi arasındaki fark nedir? Oyunlarda ses kasmak için hangisi tercih edilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kasmayı bilen her türlü ses kasar zannımca. 7.1 bazı ses kartlarında iyi bazılarında iyi değil. Bazıları gerekli diyor bazıları demiyor. Eğer bütçesi çok olan birisi harici ses kartı alıp stereo kulaklık kullanarak çok daha iyi deneyim elde edebilir. Ama masrafı çok olmayan birisi ses kartlı 7.1 kulaklık tercih edebilir. 7.1 iyi olanlar bildiğim kadarıyla THX, Dolby, DTS ancak kulaklığın kalitesi daha çok önemli.

Ses kasmayı bilen her türlü ses kasar zannımca. 7.1 bazı ses kartlarında iyi bazılarında iyi değil. Bazıları gerekli diyor bazıları demiyor. Eğer bütçesi çok olan birisi harici ses kartı alıp stereo kulaklık kullanarak çok daha iyi deneyim elde edebilir. Ama masrafı çok olmayan birisi ses kartlı 7.1 kulaklık tercih edebilir. 7.1 iyi olanlar bildiğim kadarıyla THX, Dolby, DTS ancak kulaklığın kalitesi daha çok önemli.
Kardeşim, bende HS 50 Kulaklık var.
300, 350 TL bütçem var, 7.1 harici ses kartı önerebilirmisiniz?

Kardeşim, bende HS 50 Kulaklık var.
300, 350 TL bütçem var, 7.1 harici ses kartı önerebilirmisiniz?
Bütçe arttırıp alma imkanınız varsa üstekini öneririm. Onun dışında ülkemizde pek ses kartları yok Asus dışında onun da pahalı olduğunu düşünüyorum ekstra bir avantajı olduğunu düşünmüyorum şahsen 300-350 lira bandındaki ses kartların. Bütçeniz yoksa biriktirip dediğimi almaya çalışın zamanında gerçekten çok pahalı bir ses kartıydı fiyatı fazla düşmüş.

7.1(Surround'a sahibim)sesleri daha ayrıntılı veriyor ama ben Stereo'ya alışık oldugum için tam yerini bilemiyorum ondan stereo kullanıyorum ama alışsam 7.1 daha iyi gibi geldi bana ama kişiden kişiye de degişir.

Bütçe arttırıp alma imkanınız varsa üstekini öneririm. Onun dışında ülkemizde pek ses kartları yok Asus dışında onun da pahalı olduğunu düşünüyorum ekstra bir avantajı olduğunu düşünmüyorum şahsen 300-350 lira bandındaki ses kartların. Bütçeniz yoksa biriktirip dediğimi almaya çalışın zamanında gerçekten çok pahalı bir ses kartıydı fiyatı fazla düşmüş.
benim bütçem 200-250 TL'di sonradan yükselttim.
ben oyun için alacam, şarkıda dinliyorum.

benim bütçem 200-250 TL'di sonradan yükselttim.
ben oyun için alacam, şarkıda dinliyorum.
Valla size kalmış o civarda kaliteli ses kartı pek yok maalesef. USB'li alınacaksa Razer'in THX ses kartı mevcut ancak kulaklık ile geliyor harici satılmıyor belki çevrede bu kulaklığı kullanan birisinden parayla ses kartını alırsınız. O da hani uyun fiyat açısından.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı