Xp Format Cd'sini Görmüyor

abdulsamet63

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara XP format CD'sını takıyorum yeniden başlatıyorum ama CD'yi görmuyor bilgisayarımdan bakınca yazılabilir boş CD görüyor baska bi PC de denedik orda gördü, bilgisayarım deger CDleri okuyor yardım ederseniz sevinirim..

Şu anki işletim sistemi: windos8

Sürücü: DVD RW - marka: LG

Son düzenleme:
XP kurarak işlemcinin bir çok yeteneğini kaybedeceksin. Ayrıca 3 GB'den fazla RAM varsa kullanamayacaksın.
Nerede XP'nin performansı?

Arkadaş herhalde xp'ye alışmış bende 8.1 diyeceğim ama ilk önce sizin sorunu çözelim. Diski okumama sebebi cd sürücünüz bozuk olduğu için olabilir, cd yüksek hızla yazdırılmış ve sizin bios ayarlarında sata configuration ayarları buna uygun değildir, biosta sata configuration kısmını bulup ıde yapıp öyle bir deneyin hem cd rom kısmını hemde hard disk kısmını değiştirerek deneyin.

Buna benzer bir ekran

Dosya Ekleri

• ASUS_M4A78LT-M_LE_BIOS_SATA_Configuration.jpg
    ASUS_M4A78LT-M_LE_BIOS_SATA_Configuration.jpg
    222,6 KB · Görüntüleme: 354
Pentium 4 Windows 8.1 ile sıkıntı yaratacak bir işlemci değil. RAM'inizi yükseltebilirsiniz.
Ayrıca performans kaybınızın HDD yüzünden olduğunu düşünmekteyim.
Sisteminiz eski olduğu için HDD yıpranmıştır, değiştirmelisiniz.( Bütçeniz varsa sistem toplayın veya SSD alın )
EK: Temizlik ve termal macun bakımlarını aksatmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı