Xperia Z1 Compact'a Xperia Z3 kamerası taktıktan sonra 4K video kaydetme

goldmobile

Kilopat
Daha fazla  
Benim telefon Xperia Z1 Compact, kamerası bozulmuştu. Evde de uzun zamandır arızalı Xperia Z3 vardı onun kamerasına baktım meğerse uyumluymuş ve Z3 kamerasını Z1 Compact telefonuma taktım çalışıyor. İnternette araştırdım Z1 ve Z3 telefon kamera özellikleri hemen hemen aynı yalnız Z1 Compact'ta video kayıt çözünürlüğü 1080p full HD, ama Z3 video kayıt çözünürlüğü ise 2160p (ultra HD) 4k
Şimdi Z1 Compact'a Z3 kamerasını taktığımda Z3 4K video kayıt çözünürlüğünü nasıl alabilirim?

Xperia Z1 Compact özellikleri
Xperia Z3 özellikleri
sketch-1523594849474.png
sketch-1523594849233.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Takıldığında doğrudan 4K'ya çıkabileceğini düşünmüyorum. Kullanılan kamera yazılımının ve sürücüsünün düzenlenmesi gerekir. Bu da kolay bir işlem değil. Ayrıca chipset tarafından da desteklenmesi gerekiyor.
4K desteği olan farklı bir kamera uygulaması indirerek deneyebilirsiniz.

Z1 telefonuna Z3 yazılımı yükleyebilirsin. Android sürümünden bahsetmiyorum ROOM bahsediyorum. Bu şekilde video çözünürlüğü artar ancak işlemci ve bellek miktarı bunu karşılamaya yetmeyebilir. Bu işin riski de var. Bilgin olsun.

Z1 Compact ile Z3 modeli aynı CPU ve GPU'ya sahip. Chipset tarafından bir sıkıntı olmaz. Ancak sürücü ve kamera yazılımın bunu desteklemesi gerekiyor. İki modelin arka kamera alt yapıları aynı arada video tarafında ve düşük hızda çekim gibi farklılıklar var sadece. Z1 için Z3 ROM'ları varsa onları deneyebilirsin. Farklı kamera yazılımlarını kullanmayı da deneyebilirsin. Marketten bu uygulamalara göz gezdir tam olarak hangisi 4K destekli bilemiyorum, nette araştır bunu.

Takıldığında doğrudan 4K'ya çıkabileceğini düşünmüyorum. Kullanılan kamera yazılımının ve sürücüsünün düzenlenmesi gerekir. Bu da kolay bir işlem değil. Ayrıca chipset tarafından da desteklenmesi gerekiyor.
4K desteği olan farklı bir kamera uygulaması indirerek deneyebilirsiniz.
Yalnış hatırlamıyorsam daha önce sonynin kendi video uygulaması vardı onu yeklemişdim bu siteden Sony apps
Kamerayı açtığımda eklentilerde 4K video gelmişti ama tıkladığımda durduruldu hatası veriyordu.
sketch-1523614513614.png

Şimdi de bir iki tane buldum yükledim kamerada eklentiler bölümünde çıkmıyor ama ana menüde çıkıyor açtığımda durduruldu diyor. Anladığım kadarıyla telefonun kamera uygulamasını güncellemek veya değiştirmek gerekiyor şu anda telefonun kamerasının versiyonu 1.0.0
Screenshot_2018-04-13-13-32-14.jpg

Sonynin Camera 2 versiyonu Android 5.1 için uyumlu bu siteden buldum Xperia Camera
Yükledim ama Kamerayı açınca böyle hata veriyor
Screenshot_2018-04-13-13-40-48.jpg

Z1 Compact ile Z3 modeli aynı CPU ve GPU'ya sahip. Chipset tarafından bir sıkıntı olmaz. Ancak sürücü ve kamera yazılımın bunu desteklemesi gerekiyor. İki modelin arka kamera alt yapıları aynı arada video tarafında ve düşük hızda çekim gibi farklılıklar var sadece. Z1 için Z3 ROM'ları varsa onları deneyebilirsin. Farklı kamera yazılımlarını kullanmayı da deneyebilirsin. Marketten bu uygulamalara göz gezdir tam olarak hangisi 4K destekli bilemiyorum, nette araştır bunu.
Sonynin 4k destekli uygulaması zip olarak xda da paylaşılıyor rootlu telefonlarda cvm ile Flash atmak gerekiyor benim telefon da rootlu akşam olmassa onu denerim bir de
Dediğim video uygulamasını buldum yükledim kamerada eklentiler bölümünde 4k video geldi ama açınca malesef video durduruldu deyip kameradan çıkıyor
Screenshot_2018-04-14-23-18-31.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı