Xperia Z1, LG G2 tavsiyesi

Xirman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki telefon arasında kaldım, normalde Xperia C4 alacaktım 1100TL fakat güncelleme gelmeyecek deniliyor. Aklımı kurcalayan sorun şu.
LG G2 ekran paneli, parlaklığı, ekran çerçevesi güzel. Xperia Z1 ise tam tersine ama dışarıdan bakıldığında sağlam gibi gözüküyor siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Bir de şunu sormak istiyorum acaba 1300TL ithalatçı garantili LG G3 'mü alsam ?
Son sorum ise Xperia C4 bu telefona güncelleme gelmeyecek mi?
Bu telefonlar arasında en iyisi güzeli sağlamı sizce size göre hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu güncel, arkadaşlar internetten sipariş vereceğim o yüzden bu konuya açıklık getirmem gerekiyor.LG G2 android m almayacakmış Xperia z1 ise alacağı söyleniyor fakat alsa da ne gibi + ları olur telefona siz olsanız hangi telefonu alırsınız. Kamera,Oyun,Ekran önemli benim için,Lg g2 alsam z1 kadar foto çekemez mi?

Ekran parlaklığı + kasa ekran oranı
Tasarım
Kamera
Bu özellikleri taşıyan bana göre Lg G2 var, sadece bir eksi si var oda 1 güncelleme daha alacak bir daha alınmayacak deniliyor.

Siz telefonunuzu başka bir telefon ile karşılaştırma yaptınız mı?

Zenfone 2 ile G2'nin kasa ekran oranı çokta farklı değil aşağı yukarı aynı. G2'nin 75.9%, Zenfone 2'nin ise 70.8%. Size gelen fark büyük ihtimalle fiziksel tuşlar. Ekran parlaklığına gelecek olursak nerede kullanıcağınıza bağlı bu güneşin altına kullanacaksanız zaten çoğu telefon göstermiyor en yüksek parlaklıkta olsa bile. Tasarım kişiden kişiye değişir ama incelik ve ağırlık bakımından bakacak olursanız evet G2 daha iyi. Kamera konusunda kesinlike Zenfone 2 G2'den daha iyi rahatlıkla söyleyebilirim. Güncelleme olarak Zenfone 2'de öyle bir sorun olmayacak gibi gözüküyor çünkü çıkış tarihleri arasında 2 sene var kısacası G2 2 sene güncelleme alıp buraya kadar geldiyse Zenfone 2'de 2 sene güncelleme alıp 2017-18'e kadar gider diye düşünüyorum.

Telefon ile ilgili yaşadığın sorunlar var mı? Z1 999TL,G2 1099TL olarak alacağım eğer zenfone 2 almaya karar verirsem 1300tl lik modelini almak zorunda kalırım avantajları için.

Ara sıra rastgele yeniden başlatmalar oluyordu ama sanırsam bu yeni gelen güncellemelerden kaynaklıydı hep şu an düzeldi uzun süredir böyle bir sorun yok. Yeni güncelleme ile gelen yenilikler yanında sorun da getirdi batarya iyileştirmeleri yapıldı ama şarj %15'in altına düştüğünde Sist Arayüzü durdu hatası alınıyor. Siz alıncaya kadar o da düzelir büyük ihtimalle. 2-3 hafta aralıklarla yeni güncelleme geldi aldığımdan beri çalışıyor Asus. Uygulamalarını da güncelliyor, ilk günlerde çok güncelleme geldi şu sıralar daha normal denilebilecek düzeyde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı