Xperia Z5 Premium şarjı hızlı tükeniyor

sahinkaya

Hectopat
Xperia Z5 Premium telefonum var ve pili çok çabuk bitiyor yüzde yüz şarj ettiğim zaman kalan pil ömrü 14 saat 30 dakika civarı gösteriyor. Normal kullanımda 10 saat kadar gidiyor. Başka Z5 Premium kullanıcısı var ise pil ömrü ne kadar? Ve bu sorunu nasıl çözerim? Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Z5 Premium 4 senelik telefon. Birçok cihazda kullanılan Li-Ion pillerin verimli kullanım ömrü 3-4 senedir. Bu süreden sonra pil kapasitesi ve şarjı tutabilme kabiliyetleri azalır. Bu sorunun yazılımsal veya tek başınıza yapabileceğiniz çözümü yoktur. Pil değişimi tek yoldur.

Sony'nin Z serisi iyi pil kullanımında mesala Z3'ten Xa'ya geçmiştin süre 7 8 saatten 2 3 saate düşmüştü tamam pili 1 ah az ama bu kadar dusmez 1 2 saat düşer.

Z5 Premium sürekli 4K çalışan ekrandan dolayı pili az gidiyor yabancı forumlarda okudum. İlk zamanları böyle değildi, her halükarda 5 yıllık telefon tek kusuru pil başka sıkıntısını görmedim.

Z5 Premium sürekli 4K çalışan ekrandan dolayı pili az gidiyor yabancı forumlarda okudum
Z5 Premium ekranı her zaman 4K çalışmıyor, gerektiğinde 4K çalışıyor. Çektiğin fotoğraf ve videoları izlediğinde devreye giriyor 4K. Bu modelinin bataryasının kötü olmasının baş sorumlusu SD 810 işlemcisidir, bu işlemci ısınma sorunu olan bir model ve de çok fazla güç tüketen bir CPU ayrıca.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı