XPG Battlecruiser ARGB fanlar yanmıyor

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Kasayı yeni aldım ve kurulumunu yaptım. İlk başta sorunsuz bir şekilde ARGB fanlar ve sıvı soğutmamdaki normal RGB fanları öndeki tuş üzerinden kontrol edebiliyordum. Daha sonra kasanın arka kapağını kapatamadım. Kabloları yeniden düzenlemem gerekti. Yeniden düzenledim ve kapağı kapattım fakat ARGB fanlar çalışmamaya başladı. Sıvı soğutmamın kendi normal RGB fanları yanıyor ama tuş üzerinden değiştiremiyorum. Sorun ne olabilir?

Kablo bağlantılarının hepsi tam. En az 100 kere kontrol ettim ve denedim. Kontrolcünün SATA kablosuda takılı. Benim fikrim kontrolcü bir şekilde bozuldu ve çalışmıyor.. Daha önce başına gelen oldu mu?

Dediğim gibi; fanlar çalışıyor dönüyor fakat ışıkları yanmıyor ve bağlantıları en az 100 kez kontrol ettim. Tek tek bütün fanları ayrı ayrı çalıştırmayı denedim ama hiç birinin ışığı yanmıyor. 4 fanın aynı anda ARGB'leri bozulma ihtimali olmadığına göre kontrolcü bozuldu diye düşünüyorum. Başka bir şey olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
@crazyreign

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modeliniz nedir ? argb kontrolünü anakartdan yapma ihtimaliniz yokmu acaba ?
Bende aynı kasaya sistemi kurdum anakarttan argb kontrolü yapıyorum.
Anakart Modelim: Msi b550 Tomahawk
Kasanın üst kısımdaki usb 3.0 bağlantılarının olduğu yerde sökülebiliyor. Orayı söküpte bi kontrol edebilirsiniz bence.

Edit: İmzanızda sistem özellikleri yazıyormuş şimdi fark ettim.

Dosya Ekleri

• U6cwTQ[1].jpg
    U6cwTQ[1].jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Anakart modeliniz nedir ? argb kontrolünü anakartdan yapma ihtimaliniz yokmu acaba ?
Bende aynı kasaya sistemi kurdum anakarttan argb kontrolü yapıyorum.
Anakart Modelim: Msi b550 Tomahawk
Kasanın üst kısımdaki usb 3.0 bağlantılarının olduğu yerde sökülebiliyor. Orayı söküpte bi kontrol edebilirsiniz bence.

Orayı nasıl sökebilirim? Yardımcı olur musunuz?

İmzayı referans almak yasak. İleride imzası değişebilir.

Arkadaşın imzasındaki sistemi.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 4.2 GHz Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX RAM: XPG Spectrix D41 (8x2) 16 GB 3000 Mhz GPU: MSI GTX 1060 3 GB O.C SSD: Kingston A2000 500 GB NVMe - OCZ 240 GB HDD: WD 1 TB Kasa: XPG BattleCruiser ARGB PSU: Corsair VS600 +80 Plus Soğutucu: Cooler Master Masterliquid 240ML RGB Fan: Cooler Master Masterfan PRO (x4) Ses Kartı: Creative SoundBlaster Audigy Fx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT Mouse: Steelseries Rival 600 - Corsair Harpoon Wireless Klavye: Logitech G213

İmzayı referans almak yasak. İleride imzası değişebilir.

Arkadaşın imzasındaki sistemi.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 4.2 GHz Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX RAM: XPG Spectrix D41 (8x2) 16 GB 3000 Mhz GPU: MSI GTX 1060 3 GB O.C SSD: Kingston A2000 500 GB NVMe - OCZ 240 GB HDD: WD 1 TB Kasa: XPG BattleCruiser ARGB PSU: Corsair VS600 +80 Plus Soğutucu: Cooler Master Masterliquid 240ML RGB Fan: Cooler Master Masterfan PRO (x4) Ses Kartı: Creative SoundBlaster Audigy Fx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT Mouse: Steelseries Rival 600 - Corsair Harpoon Wireless Klavye: Logitech G213
İmzamda ki sistemi kullanıyorum hocam..

B450 Tomahawk anakartın sanırım ARGB girişi yok.

Bir kontrolcü satın alabilirsiniz.
Kasanın kontrolcüsünde sıkıntı olup olmadığını anlamamın bir yolu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı