XPG Battlecruiser kasada SilverStone PF360M fanların önünü kapatıyor

BrkyArdn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kasa elime dün geçti. SilverStone'nin PF360 model sıvı soğutmasını kasanın üst tarafına takmaya kalktığımda, kasanın arkasındaki stok fanı aşağıya indirmeden takamadığımı fark ettim. Fanı aşağıya çektikten sonra takmaya kalktığımda ise neredeyse kasanın arkasında ki 120mm fana neredeyse değmek üzere olduğunu gördüm. Şu an sıvı soğutma üst kısma sorunsuz şekilde giriyor fakat, arkadaki fana çok fazla yakın ve önünü çok az kapatıyor. Bu durum hava çıkışını etkiler mi? Herhangi bir problem arz eder mi? Sıvı sogutmayı kasanın önünemi takmalıyım?

Ekran kartının sığmazı hususunda engel teşkil etmiyorsa öne takabilirsin. Ben 240mm olanını kullanıyorum, öne taktım.

Kasanın önünde gelen stok fanları ellemeden arkasına sıvı soğutmayı takabilir miyim? Böyle olduğu zaman kasanın önden hava almasını engellemiş olmaz mıyım?

Kasanın önünde gelen stok fanları ellemeden arkasına sıvı soğutmayı takabilir miyim? Böyle olduğu zaman kasanın önden hava almasını engellemiş olmaz mıyım?
Hayır engellemiş olmazsın ama stok fanları sökmeden sıvı soğutmayı takman çok zor olur.
Öndeki fanları söküp kasanın üstüne takabilirsin. Sıvı soğutmanın fanları da RGB olduğu için problem olmaz.

Ön tarafa pull-push yapabilirsiniz ama görsel anlamda da güzel görünmesi için üste takmanızı öneririm.
Şu an sıvı soğutma üst kısma sorunsuz şekilde giriyor fakat, arkadaki fana çok fazla yakın ve önünü çok az kapatıyor.
Bir fotoğraf paylaşırsanız daha iyi yorumlarız ancak pek bir sorun oluşturacağını sanmıyorum dediğim gibi.

Ön tarafa pull-push yapabilirsiniz ama görsel anlamda da güzel görünmesi için üste takmanızı öneririm.

Bir fotoğraf paylaşırsanız daha iyi yorumlarız ancak pek bir sorun oluşturacağını sanmıyorum dediğim gibi.

Görsellik ile çok fazla ilgilenmiyorum. Aradağım şey performans. Bugün ya da yarın toplayacağım kasayı. Anakartım ve işlemcim kargoda onları bekliyorum. Fotoğraflarını atacağım.
Hayır engellemiş olmazsın ama stok fanları sökmeden sıvı soğutmayı takman çok zor olur.
Öndeki fanları söküp kasanın üstüne takabilirsin. Sıvı soğutmanın fanları da RGB olduğu için problem olmaz.

O halde sıvısoğutmanın fan kısımları kasanın dışına bakacak. Normalde üst tarafa taktığımızda kasanın içine bakıyordu doğru değil mi?

Bu kasada 2 kere sistem topladım arkadaşlarıma. Sivi soğutmayı taktığın metal parçayı söküp ters çevirip tekrar takmalısın, böylece rahatça kullanabilirsin.

Bu kasada 2 kere sistem topladım arkadaşlarıma. Sivi soğutmayı taktığın metal parçayı söküp ters çevirip tekrar takmalısın, böylece rahatça kullanabilirsin.

Onu denedim ama sıvı soğutma aparatı bahsettiğiniz metal parçanın içine tam olarak oturmuyor. Bir kısmı dışarda kalıyor. Sığmıyor yani.
@Sylveon yardımcı olabilir misiniz?
Bu şekilde monte edebilir miyim? Örnek bir toplama videosundan buldum. 360mm radyatörü ön tarafa takıp, kasa ile birlikte gelen fanları üst kısma taksam diyorum. Sıcaklığı etkiler mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak aklımdaki bu.

Dosya Ekleri

• PF.png
    PF.png
    317,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Geri
Yukarı