XPG Battlecruiser vs. Be Quiet! Pure base 500DX

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, sistemimde kullandığım kasayı değiştireceğim. İkisi arasındayım şu an (ikisi de siyah). Fiyatları birbirine çok yakın. Siz hangisini neden tercih ederdiniz? Aşağıya iki kasanın da resmi web sitelerinin linklerini koyuyorum:

İyi günler dilerim,

Aceleniz varsa XPG Battlecruiser alabilirsiniz. Ama işi bir miktar daha ileri taşımak isterseniz Corsair 5000X beklenir diyorum. Piyasada D serisi de var ama fan almakla falan uğraşmayın.
Corsair 5000DX bütçemi aşar diye tahmin ediyorum. Teşekkür ederim yanıtınız için
Ya ben anket paylaşmıştım, mod silmiş anketimi :(

Son düzenleme:
Bende 500DX diyorum🙂 önü mesh yapıda olması sebebiyle hava akışı daha iyi. Ayrıca üzerinde gelen fanlarda çok kaliteli. Beyazı şu an Amazon haricinde yok. Fiyatıda uçuk olduğu için beklemedeyim şu an.

Bunu düşündüm aslında ama görünüşü pek tatmin etmedi beni açıkcası
Bende 500DX diyorum🙂 önü mesh yapıda olması sebebiyle hava akışı daha iyi. Ayrıca üzerinde gelen fanlarda çok kaliteli. Beyazı şu an Amazon haricinde yok. Fiyatıda uçuk olduğu için beklemedeyim şu an.

500DX'i aylardır bekliyorum, hatta stoklarını falan araştırdım. Ama bugün tam alacakken XPG ile karşılaştım ve gerçekten hoşuma gitti. Ön taraftaki hava akışı açısından çok fark ettirmeyeceğini düşünüyorum, zira zaten bilgisayar fanları o kadar güçlü olmuyor.

Bu kasa sadece 2 fan ile geliyor sanırım. Neden bu kadar pahalı bir kasa? Malzeme ise o kadar fark değer mi ki? Örneğin MSI MAG Force 100r 500 lira civarı ve onun da ön panel mesh yan panel bunun gibi cam.

Merakımdan soruyorum yanlış anlaşılmasın. Kasa konusunu bir kaç haftadır takipteyim. Sanırım kaçırdığım bir şey var.

Bu kasa sadece 2 fan ile geliyor sanırım. Neden bu kadar pahalı bir kasa? Malzeme ise o kadar fark değer mi ki? Örneğin MSI MAG Force 100r 500 lira civarı ve onun da ön panel mesh yan panel bunun gibi cam.

Merakımdan soruyorum yanlış anlaşılmasın. Kasa konusunu bir kaç haftadır takipteyim. Sanırım kaçırdığım bir şey var.

Hocam Phanteks Eclipse P500A kötü bir kasa değil fakat mevcut durumda fiyatını haketmediğini düşünmeteyim. Bu seviyelere çıkılıyorsa bir kaç yüz lira daha verilip çok daha iyi kasalar bulunabilir.

P500A'nın kablo yönetimi, malzeme kalitesi, genişliği ve sunduğu özellikler açısından MSI MAG'dan çok daha önde. İkisi karşılaştıralacak ürünler değil. Biraz daha anlamak için Gamersnexus'un incelemesine bakabilirsin, tabii ingilizce anlıyorsan.

Hocam Phanteks Eclipse P500A kötü bir kasa değil fakat mevcut durumda fiyatını haketmediğini düşünmeteyim. Bu seviyelere çıkılıyorsa bir kaç yüz lira daha verilip çok daha iyi kasalar bulunabilir.
''Biraz daha verip çok daha iyi kasalar bulursun'' düşüncesine katılmıyorum, mesela 700 - 600 TL daha pahalı olan P600S 1 tık daha iyi denilebilir ama aradaki farka değer mi değmez mi kişiye kalmış açıkçası.

P600S/P500A'nın alternatifi belki Lian Li O11 Dynamic olabilir o da ülkede satılmıyor.

Geri
Yukarı