XPG Precog H50 vs Cooler Master MH 752

Evet, gerçek 7.1. Kendi ses kartında da bariz bir şekilde belli zaten. Kulaklığın herhangi bir yazılımı yok, haliyle sanal 7.1 olmasının imkanı yok. Her şey ses kartı ile kontrol ediliyor.
Hocam bu yeterli bir sebep değil ancak, MH752'de açılıyor yazılım olmadan. Gerçek 7.1 değilmiş ürün.

Hocam bu yeterli bir sebep değil ancak, MH752'de açılıyor yazılım olmadan. Gerçek 7.1 değilmiş ürün.
Gerçek 7.1 hissiyatı var, o halde ses kartına çok abanmışlar gibi. Çünkü giriş-orta seviye sanal 7.1 kulaklıklar kullandım. Precog'daki 7.1 ile aralarında dağlar kadar fark var, yine olay aynı maksada çıkıyor mantıken. 7.1'i sanal ise dahi, gerçeği aratmaz. Ancak sitesinde falan gerçek olduğu yazıyor, bu işi baya araştırmak lazım aslında. Ben en iyisi XPG'ye mail atayım, hala düşüncem gerçek olduğu yönünde.

Gerçek 7.1 hissiyatı var, o halde ses kartına çok abanmışlar gibi. Çünkü giriş-orta seviye sanal 7.1 kulaklıklar kullandım. Precog'daki 7.1 ile aralarında dağlar kadar fark var, yine olay aynı maksada çıkıyor mantıken. 7.1'i sanal ise dahi, gerçeği aratmaz. Ancak sitesinde falan gerçek olduğu yazıyor, bu işi baya araştırmak lazım aslında. Ben en iyisi XPG'ye mail atayım, hala düşüncem gerçek olduğu yönünde.
En mantıklısı öyle olur, sitelerinde Virtual diyorlar çünkü.
1615065002241.png

Hocam gerçek 7.1 için 7 sürücü gerekmiyor mu? Sitesinde dual chamber değil dual driver yazıyor. Driverları 2şer parçaya bölme şeklindedir belki? Türkiye hariç gerçek 7.1 adıyla satılmıyor kendisi. Ayrıca amazon yorumlarında hem ömrüyle hem de rahatlığıyla ilgili düşük yıldız sayısı fazla. Pek emin olamadım kendisinden.
Galiba gerçek 7.1 değil hocam. Sizin dediğiniz gibi çifter çifter. Çünkü her yerde sanal 7.1 yazıyor. Fakat Hi-fi ve mikrofonunun kalitesi alma sebebim olacak gibi.

Galiba gerçek 7.1 değil hocam. Sizin dediğiniz gibi çifter çifter. Çünkü her yerde sanal 7.1 yazıyor. Fakat Hi-fi ve mikrofonunun kalitesi alma sebebim olacak gibi.
Mikrofonu hakkında pek iyi yorumlar yoktu hocam XPG için.
Further update on that Mic. This think actually scales the noise gate in Noise Cancelling mode dependent on how loud you are! Wild. Sadly the overall blend of audio and lack of strengthen even after using a mixamp is somewhat saddening. Also the sometimes echoish effect when using FPS mode was sometimes worse than others. Overall it just felt inconsistent. There are definitely so many good features to build off of thankfully.

Mikrofonu hakkında pek iyi yorumlar yoktu hocam XPG için.
"Microphone sound quality was also pretty good with an even distribution of low and high tones. It produced a natural sound without major distortion, and the microphone muff was larger than normal. This isolated the ambient noises very well. Paired with ENC technology, other players did not have issues hearing me while in game.
It should be noted that a firmware update was released on 01/20/2020 for the XPG PRECOG that improved the microphone communication quality, so be sure to grab it here under the download section if you need it. Precog firmware version 0011 was the most recent available when we did our testing."
Detaylı kullanıcı incelemesinde mikrofonunun 20/01/2020 tarihindeki mikrofon iyileştirici güncellemesi ile sorunun ortadan kalktığını söylemiş. Sürücülere giden kablonun ince olduğundan bahsetmiş.

Kaynak: XPG PRECOG Gaming Headset Review - Page 2 of 2 - Legit Reviews

"Microphone sound quality was also pretty good with an even distribution of low and high tones. It produced a natural sound without major distortion, and the microphone muff was larger than normal. This isolated the ambient noises very well. Paired with ENC technology, other players did not have issues hearing me while in game.
It should be noted that a firmware update was released on 01/20/2020 for the XPG PRECOG that improved the microphone communication quality, so be sure to grab it here under the download section if you need it. Precog firmware version 0011 was the most recent available when we did our testing."
Detaylı kullanıcı incelemesinde mikrofonunun 20/01/2020 tarihindeki mikrofon iyileştirici güncellemesi ile sorunun ortadan kalktığını söylemiş. Sürücülere giden kablonun ince olduğundan bahsetmiş.

Zaten bu konularda hep iyi yada kötü yorumlar olmaz hocam, ben gördüğümü attım. Şu videoda dip ses vardı, o yüzden söyledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cloud 2 eskidi. MH 752 sorunlar çıkıyor. Razer kulağı rahatsız ediyor. XPG dip ses deniyor. Keşke ilk başta Hyperz alıp geçseydim. Almasam mı acaba ? Siz olsanız ne yapardınız ?

Geri
Yukarı