XPG Pylon 650W 80+ Bronz PSU alınır mı?

RX 6500 XT ekran kartı.
R3 3100 işlemci.
16 GB RAM.
B450M-H anakart.
240GB SSD.
1TB HDD.

550 watt rahalıkla yeter bu sisteme ama eğer kasa+PSU yapacaksanız attığınızı da alabilirsiniz, bütçeye bağlı, ayrı ayrı o fiyata daha iyisi bulunur mu emin değilim eğer isterseniz araştırabilirim.

PSU:

Bunlar alınabilir PSU olarak, içlerinde benim tercih edeceğim Zalman ZM550 olurdu büyük ihtimalle. Eğer PSU için bütçeyi artırabilirseniz
de güzel olur, zaten konuda önerilmiş daha önce.

Kasa:

Kasa olarak da 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde bunları önerebilirim, yukarıdaki PSU'lar ile birlikte toplamda Corsair Carbide'ı geçmiyor, aşağı yukarı 1800 liraya falan denk geliyorlar. Önerdiğim bileşenlerin hepsi forumda da önerilen bileşenler, içinize sinmezse başka tavsiyelerde de bulunabilirim, kaliteden fazla düşmemeye çalıştım.

Son düzenleme:
PSU:

Bunlar alınabilir PSU olarak, içlerinde benim tercih edeceğim Zalman ZM550 olurdu büyük ihtimalle.

Kasa:

Kasa olarak da 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde bunları önerebilirim, yukarıdaki PSU'lar ile birlikte toplamda Corsair Carbide'ı geçmiyor, aşağı yukarı 1800 liraya falan denk geliyorlar. Önerdiğim bileşenlerin hepsi forumda da önerilen bileşenler, içinize sinmezse başka tavsiyelerde de bulunabilirim, kaliteden fazla düşmemeye çalıştım.
Benim attığım kasa daha çok hoşuma gitti onu alsam bir sıkıntı olur mu?

Zalman Zm550 tercih ettiğiniz buysa benim için de uygundur.

Benim attığım kasa daha çok hoşuma gitti onu alsam bir sıkıntı olur mu?

Kasayı daha önce görmedim, bir şey demem doğru olmaz ama görüntüsünden hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. Kesin bir şey demeyeyim.

@shinei hangi tavsiyemde sorun var, beğenmediğiniz için sormak istedim.

Zalman ZM550 tercih ettiğiniz buysa benim için de uygundur.

Kullanan arkadaşlarım var memnunlar, sisteme de 550 watt rahatlıkla yetecektir eğer ileride büyük bir Update yapma planınınz yoksa, PSU konusunda daha bilgili olanlar varsa onlar da bakabilir tabii ki ben bildiğim kadarıyla bir öneride bulundum, bütçeyi arttırırsanız 150-200 lira kadar @shinei'nin önerdiği PSU daha iyi olur.

Son düzenleme:
@hzr hangi tavsiyemde sorun var, beğenmediğiniz için sormak istedim
ZM550 GVII'ya o kadar para verilmez, pahalı. Yerine hem daha iyi inşa yapısına sahip hem de daha fazla kapasite sunan High Power Performance GD 600 var, Hydro K kötü. bir HV PRO 550 var alınabilecek, onun da fiyatı bir günde 100 TL artmış.

Kasa konusunda da Aerocool Aero One Frost berbat, malzeme kalitesi de kötü. O kasayı @BerkayZ87 hocam kullanmıştı, müsaitse kullanıcı deneyimini kısa da olsa paylaşabilir.

Üç kasanın da fiyatı kötü, Dark Guardian Mini'ye 1000 TL'den fazla fiyat istiyorlar, o kadar etmez Mini modeli, fiyat anlamında o kadar çıkılabiliyorsa Zalman N5MF üçünden de mantıklı.

ZM550 gvıı'ya o kadar para verilmez, pahalı. Yerine hem daha iyi inşa yapısına sahip hem de daha fazla kapasite sunan High Power Performance gd 600 var, Hydro k kötü. Bir hv Pro 550 var alınabilecek, onun da fiyatı bir günde 100 TL artmış.

Kasa konusunda da Aerocool Aero One frost berbat, malzeme kalitesi de kötü. O kasayı @BerkayZ87 hocam kullanmıştı, müsaitse kullanıcı deneyimini kısa da olsa paylaşabilir.

Üç kasanın da fiyatı kötü, Dark Guardian Mini'ye 1000 TL'den fazla fiyat istiyorlar, o kadar etmez mini modeli, fiyat anlamında o kadar çıkılabiliyorsa Zalman N5 MF üçünden de mantıklı.

Gd 600'yi ekledim zaten (başta yanlışlıkla 750 watt olanın linkini atmışım), kasa konusunda bir şey diyemeyeceğim şahsen hiçbirini kullanmadım ama 3 modelin de çok sık kullanıldığını ve kullananların memnun olduğunu bildiğim için yazdım. Bütçeyi 100-200 lira da olsa çok aşmamaya çalıştım açıkçası. Teşekkürler bilgi için.

Kasa için şimdi şöyle bir şey gördüm, önerdiğiniz kasanın PSU'suz hali sadece tek bir yerde var ve 3 stokla sınırlı, trendyoldaki satıcının da puanı biraz düşük geldi, arkadaş tercihini o yönde yapacaksa haberi olsun diye söylüyorum.

Geri
Yukarı