XPG S40G yazma hızı düşük

overkilled

Hectopat
Merhabalar. SSD için test yaparken çıkan sonuçlar aklımda soru işareti bıraktı. Bir süredir oynadığım oyunlarda kaplamaların gidip geldiğini görüyordum. Eskiden çok nadir olan bu gidip gelmeler son günlerde çok artmıştı. Benim de aklıma SSD'de bir sorun olabileceği geldiği için test yaptım ve evet sanırım bir sorun var. Sonuçların görselini umarım doğru eklemişimdir. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? (birkaç ay önceki test sonucumu buldum onu da görsel olarak ekliyorum.) Kullandığım SSD: XPG 512GB SPECTRIX S40G RGB PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 1900MB Yazma) | ITOPYA

1615040527627.png

1603447538753.png

Merhabalar. SSD için test yaparken çıkan sonuçlar aklımda soru işareti bıraktı. Bir süredir oynadığım oyunlarda kaplamaların gidip geldiğini görüyordum. Eskiden çok nadir olan bu gidip gelmeler son günlerde çok artmıştı. Benim de aklıma SSD'de bir sorun olabileceği geldiği için test yaptım ve evet sanırım bir sorun var. Sonuçların görselini umarım doğru eklemişimdir. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? (birkaç ay önceki test sonucumu buldum onu da görsel olarak ekliyorum.) Kullandığım SSD: XPG 512GB SPECTRIX S40G RGB PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 1900MB Yazma) | ITOPYA

Eki Görüntüle 909389

Eki Görüntüle 909406

Çok normal aynı modeli kullanıyorum. 512 GB modeli için vaad edilen hız 3500-1900 zaten. 1TB ve üstü modeller için 3500-3000.

Yazma hızı düşmüş hocam. Doluluk oranı etkileyebilir. Bir de bu programla test yapıp deneyin. Hala düşük ise garantiye gönderebilirsiniz.

Yazma hızı düşmüş hocam. Doluluk oranı etkileyebilir. Bir de bu programla test yapıp deneyin. Hala düşük ise garantiye gönderebilirsiniz.

Hocam dediğim gibi vaad ettiği hızı sunuyor zaten.
Ancak birkaç ay önce yaptığım test ile arasındaki fark çok fazla. Ve bu bana normal gibi gelmedi :(

Arkada çalışan uygulamalar sebep olabilir. 7 aydır SSD bende ve memnunum. %100 sağlıkta.

Tamam yaptıktan sonra sonuçları ileteyim.

397 MB/sn NVMe için düşük bir değer. SATA SSD bile bunu aşıyor.

Önbellek dolmuş, başka bir test yazılımıyla test yapmanızın bir şey değiştireceğini sanmıyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yazın;
"fsutil dirty query c:"

Yeni konular

Geri
Yukarı