XPG Summoner Blue Switch iade edilmeli mi?

Visenya

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, internetten XPG Summoner Cherry MX Red Switch sipariş ettim fakat elime Cherry MX Blue geldi. Ben bu klavyeyi 700TL'ye aldım. Herkes oyun için Red daha iyi dediği için Red'i istiyordum fakat elime Blue gelince iade edip etmemek arasında kararsızım şu an bunun sebepleri ise şunlar:
  • 700TL bütçe ile alınabilecek en iyi klavye şu anlık bu olması,
  • Cherry MX Switch özelliğine sahip olması,
  • Hem Cherry MX hem de bilek destekli bir klavyeyi 700TL'ye almanın çok zor olması.
Sizce ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Blue Switch ve Red arasındaki tüm farkı yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, internetten XPG Summoner Cherry MX Red Switch sipariş ettim fakat elime Cherry MX Blue geldi. Ben bu klavyeyi 700TL'ye aldım. Herkes oyun için Red daha iyi dediği için Red'i istiyordum fakat elime Blue gelince iade edip etmemek arasında kararsızım şu an bunun sebepleri ise şunlar:
  • Hem Cherry MX hem de bilek destekli bir klavyeyi 700TL'ye almanın çok zor olması.
Sizce ne yapmalıyım ne önerirsiniz? Blue Switch ve Red arasındaki tüm farkı yazar mısınız?
Hocam red switchler 10 gram daha hafif ve sessizdir. Zamanında blue switch kullanmak gibi bir hataya düştüm. İlk 3 4 ay hiçbir sorun yok mis gibi klavye. Ancak özellikle sık yazı yazan veya kodlama yapan biriyseniz 4 -5 ay içinde kafanız şişmeye başlıyor. Bilgisayara oturmaya lanet ediyorsunuz. Sevipte kullanan kişiler gerçekten çok nadir. Razer greenin sesine değinmiyorum bile. Şahsen Cherry Bluedansa Gateron veya Outemu Red kullanırım daha iyi.

Kanka ben bu aralık indiriminde Razer BlackWidow Elite aldım kendisi şu anda İtopya'da 1300 TL piyasada en düşük çok zorlasan 1kya bulursun ben memnunum eğer 300TL daha koyabiliyorsan al derim Blue Switch alıyorsun Blue Switch oyunlar için çok iyi değil onu sana söyleyeyim alıyosan ve oyun oynamak için alıyorsan Red Switch al Cherry MX iyi evet ancak ben klavyenin özelliklerinden çok markasına bakan biriyim bana göre eğer o marka harbiden iyi bir markaysa o klavyede her türlü iyidir bakın benim Logitech G213'üm vardı kendisi piyasada 300TL gibi bulunuyor eskiden 200 TL'ye almıştım giriş yapmak için kendisini 3 yıl kullandım ayrıca Logitech G300S aldım yanında onu da 4 yıl kullandım sonra geliştirmek istedim babama verdim babam kendi Pc'sinde 2 yıl kullandı bana göre bu yüzden marka daha önemli sizde eğer markaya önemsiyorsan önerebileceklerim:
Corsair K68 Cherry MX.
Razer BlackWidow Elite
Logitech G512
Eğer markayı önemsemiyorsan XPG al derim ama bu XPG kötü demek değil hayır gayet iyi bir marka ama ekipman bölümünde herkesin güvenini kazanmış bir firma değil kime sorsan Logitech mi XPG mi diye logi derler ya da işte Razer crosair falan derler.

Kanka ben bu aralık indiriminde Razer BlackWidow Elite aldım kendisi şu anda İtopya'da 1300 TL piyasada en düşük çok zorlasan 1kya bulursun ben memnunum eğer 300TL daha koyabiliyorsan al derim Blue Switch alıyorsun Blue Switch oyunlar için çok iyi değil onu sana söyleyeyim alıyosan ve oyun oynamak için alıyorsan Red Switch al Cherry MX iyi evet ancak ben klavyenin özelliklerinden çok markasına bakan biriyim bana göre eğer o marka harbiden iyi bir markaysa o klavyede her türlü iyidir bakın benim Logitech G213'üm vardı kendisi piyasada 300TL gibi bulunuyor eskiden 200 TL'ye almıştım giriş yapmak için kendisini 3 yıl kullandım ayrıca Logitech G300S aldım yanında onu da 4 yıl kullandım sonra geliştirmek istedim babama verdim babam kendi Pc'sinde 2 yıl kullandı bana göre bu yüzden marka daha önemli sizde eğer markaya önemsiyorsan önerebileceklerim:
Corsair K68 Cherry MX.
Razer BlackWidow Elite
Logitech G512
Eğer markayı önemsemiyorsan XPG al derim ama bu XPG kötü demek değil hayır gayet iyi bir marka ama ekipman bölümünde herkesin güvenini kazanmış bir firma değil kime sorsan Logitech mi XPG mi diye logi derler ya da işte Razer crosair falan derler.
Katılmıyorum şahsen. Logitech G213 ü ben de kullandım ancak 2 ay içinde tuşlarda aşırı bir sertleşme başladı. 3 kez garantiye gitti ve her seferinde 1-2 ay içinde aynı sorun farklı tuşlarda başladı. Mouselara lafım olmaz ancak Logitech klavye konusunda pek başarılı değil. Arkadaşım ise G410 kullandı. Romer G switchler 8 ay sonra çift basmaya veya basmamaya başladı. Corsair Strafe deneyimim de oldu. 2 hafta önce üzerine su dökerek emekli ettim. K68 almadığıma pişmanım. Razer alınacaksa turuncu switch alınmalı bence. Şahsen sesini çok yüksek buluyorum. Ancak şöyle bir fırsat var belirtmek isterim. Eski olsa bile fiyatını hak eder Gaming Klavye Rz03 02861700 R3l1 Razer

Katılmıyorum şahsen. Logitech G213'ü ben de kullandım ancak 2 ay içinde tuşlarda aşırı bir sertleşme başladı. 3 kez garantiye gitti ve her seferinde 1-2 ay içinde aynı sorun farklı tuşlarda başladı. Mouselara lafım olmaz ancak Logitech klavye konusunda pek başarılı değil. Arkadaşım ise G410 kullandı. Romer G Switch'ler 8 ay sonra çift basmaya veya basmamaya başladı. Corsair strafe deneyimim de oldu. 2 hafta önce üzerine su dökerek emekli ettim. K68 almadığıma pişmanım. Razer alınacaksa turuncu Switch alınmalı bence. Şahsen sesini çok yüksek buluyorum. Ancak şöyle bir fırsat var belirtmek isterim. Eski olsa bile fiyatını hak eder Gaming Klavye Rz03 02861700 R3l1 Razer

HyperX klavyelerine bak kanka belki onlarda güzel bir şey bulabilirsin HyperX alloy mesela fiyatını bilmiyorum ancak çok güzel gözüküyordu Pokimane'in yayınında görmüştüm.

HyperX klavyelerine bak kanka belki onlarda güzel bir şey bulabilirsin HyperX alloy mesela fiyatını bilmiyorum ancak çok güzel gözüküyordu Pokimane'in yayınında görmüştüm.
Benim okadar bütçem yok hocam. Şuan eski klavyelerimden bloody b324deyim. İlk fırsatta yeniden tam mekanik bir şeye geçmek istiyorum. Trust GXT 390 ile Royal Kludge RK61 arasındayım. MMORPG oyuncusu olarak F tuşlarını kullanıyorum. Yine de %60 klavyenin şıklığı beni bitiriyor. Zamanında ck104 kullanan biri olarak outemulardan pek rahatsız değilim. Ancak bir üst bütçede de Geek GK61 optik gateronlarla yüzüme bakıyor resmen. Seçim yapmak zor biraz :)

Fikir olması açısından söylüyorum 4 tane green switch kullanan arkadaşım var. 2 tanesi daha sonradan red switch'e geçti. 2 tanesi hala green kullanıyor. Bana dedikleri şu yönde:

green kullanmaya devam edenler : ses rahatsız etmiyor.
daha önceden blue kullanmıs sonra rede geçmiş olan(1.si): blue güzeldi ama belli bir noktadan sonra çok başımı ağrıtmaya başladı.
daha önceden blue kullanmıs sonra rede geçmiş olan(2.si): blue'da kullandım red'de kullandım ikiside güzeldi bmw ile mercedesi kıyaslamak gibi bişey bu.

kısacası: tamamen senin kişisel tercihine kalmış ama blue'nin sesi beni rahatsiz etmiyordu acıkcası. kuzenimin klavyesini denemiştim. uzun kullanımda ettiğini söylüyor çoğu kişi.

Yeni konular

Geri
Yukarı