XPG Summoner İngilizce Q klavye farkı nedir?

lexcons

Hectopat
Daha fazla  
Bende merak ediyorum bizi biraz aydınlatın.
En ucuz bu sitede ama İngilizce Q olması düşündürdü. İngilizce Q olunca ne oluyor ve benim için dezavantajları ne olur? Ben klavyeye bakmadan yazmakta profesyenel değilim fakat tüm tuşların yerini biliyorum. Yine de İngilizce Q sıkıntı olur mu?

Benim anladığım I, C, Ğ, Ü, ö bu harfler klavyede bulunmuyormuş siz Türkçe ayarladığınız zaman klavye dizilimi ezbere biliyorsanız sorunsuz bir şekilde yazabilirmişsiniz. Mesela ö harfinin yerini ezbere biliyorsun o harfin üzerinde başka bir sembol olur ama ö harfi olarak geçer umarım kendimi ifade edebilmişimdir. 🙂

En ucuz bu sitede ama İngilizce Q olması düşündürdü. İngilizce Q olunca ne oluyor ve benim için dezavantajları ne olur? Ben klavyeye bakmadan yazmakta profesyenel değilim fakat tüm tuşların yerini biliyorum. Yine de İngilizce Q sıkıntı olur mu?

Fark şöyle klavyede ğ,ü,ş,i,ö,ç harfleri olması gereken tuşlarda başka semboller görünüyor sadece. Bastığınızda normal türkçe karakterleri yazıyor; sadece klavye üzerinde tuşun üstünde o harfin sembolü yok o kadar.

Sıkıntı olup olmaması biraz kullanıcıya bağlı. Ben dakikada 120-130 kelime yazmak zorundayım işim gereği. Klavyeye hiç bakmadan yazıyorum. Ama dalgınlıkta gözüm klavyeye giderse yıllarca Türkçe klavye kullanmanın alışkanlığından dolayı bi anlık bocalama olmuyor desem yanlış olur. Fakat standart internet kullanımı, oyun oynama vs. durumlarında hiçbir zorluk yaşayacağınızı sanmıyorum. Aralıksız uzun süreli, hızlı yazma gibi bir durumunuz varsa bir süre alışma süresi olabilir o zaman.

Fark şöyle klavyede ğ,ü,ş,i,ö,ç harfleri olması gereken tuşlarda başka semboller görünüyor sadece. Bastığınızda normal türkçe karakterleri yazıyor; sadece klavye üzerinde tuşun üstünde o harfin sembolü yok o kadar.

Sıkıntı olup olmaması biraz kullanıcıya bağlı. Ben dakikada 120-130 kelime yazmak zorundayım işim gereği. Klavyeye hiç bakmadan yazıyorum. Ama dalgınlıkta gözüm klavyeye giderse yıllarca Türkçe klavye kullanmanın alışkanlığından dolayı bi anlık bocalama olmuyor desem yanlış olur. Fakat standart internet kullanımı, oyun oynama vs. durumlarında hiçbir zorluk yaşayacağınızı sanmıyorum. Aralıksız uzun süreli, hızlı yazma gibi bir durumunuz varsa bir süre alışma süresi olabilir o zaman.
Teşekkür ederim. Zaten oyun oynıyacağım. Sonuçta yazı yazmak oluyor illaha ama sürekli yazı yazmak zorunda olmadığım için sıkıntı olmaz. Peki olmayan tuşa bastığımda doğru harf çıkacak mı yoksa benim tuş atamam mı gerekiyor?

Teşekkürler dostum.
Teşekkür ederim. Zaten oyun oynayacağım. Sonuçta yazı yazmak oluyor illaki ama sürekli yazı yazmak zorunda olmadığım için sıkıntı olmaz. Peki olmayan tuşa bastığımda doğru harf çıkacak mı yoksa benim tuş atamam mı gerekiyor?

Türkçe olarak ayarladığın zaman herhangi bir atama yapılmasına gerek yokmuş iyi forumlar dostum.

Geri
Yukarı