XPG Summoner Red Switch izlenimim

apollonx

Decapat
Daha fazla  
Klavye bugün geldi, Switch'i zaten daha öncesinde kullanmış olanlar var ise klasik Cherry MX red Switch. Herkesin yaşadığını söylediği Firmware Update (1012) ile bir sorun yaşamadan güncelledi. Yazılımı evet çok efektif değil, bir Corsair kalitesi beklememek lazım. Tuş aydınlatmaları ise en yüksekde bile kesinlikle yetersiz. RGB'de yüksek parlaklık beklentisi ile bu klavyeyi alacaksanız almayın. Malzeme kalitesi fena değil, eğer bilekliksiz kullanacaksanız CTRL tuşunun olduğu köşeler biraz sivri olduğundan ele hissiyatlı temas ediyor. Aslında bu klavyeyi almayacaktım ama hburada da bir vatandaşın efektleyip attığı resim beni yanılttı, o da beni şu şekilde yanılttı, tuşların aydınlatması çok parlak ve $ # { } [ ] gibi sembollerin altında da aydınlatma var gibiydi, keycapsleri yeni üretimlerde herhalde değiştirdiler sandım ama yanıldım, bu sembollerin altında aydınlatma yok maalesef. Tuşların köşeleri de yuvarlatılmış değil, özellikle yön tuşlarını kullanırken bazen el takılıyor.

Beni yanıltan fotoyu da ekledim.

1-2 gün kullanacağım, eğer alışamazsam iade edeceğim.

Dosya Ekleri

• 2222.png
    2222.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye bugün geldi, Switch'i zaten daha öncesinde kullanmış olanlar var ise klasik Cherry MX red Switch. Herkesin yaşadığını söylediği Firmware Update (1012) ile bir sorun yaşamadan güncelledi. Yazılımı evet çok efektif değil, bir Corsair kalitesi beklememek lazım. Tuş aydınlatmaları ise en yüksekde bile kesinlikle yetersiz. RGB'de yüksek parlaklık beklentisi ile bu klavyeyi alacaksanız almayın. Malzeme kalitesi fena değil, eğer bilekliksiz kullanacaksanız CTRL tuşunun olduğu köşeler biraz sivri olduğundan ele hissiyatlı temas ediyor. Aslında bu klavyeyi almayacaktım ama hburada da bir vatandaşın efektleyip attığı resim beni yanılttı, o da beni şu şekilde yanılttı, tuşların aydınlatması çok parlak ve $ # { } [ ] gibi sembollerin altında da aydınlatma var gibiydi, keycapsleri yeni üretimlerde herhalde değiştirdiler sandım ama yanıldım, bu sembollerin altında aydınlatma yok maalesef. Tuşların köşeleri de yuvarlatılmış değil, özellikle yön tuşlarını kullanırken bazen el takılıyor.

Beni yanıltan fotoyu da ekledim.

1-2 gün kullanacağım, eğer alışamazsam iade edeceğim.
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

Yazılım sorununu bende yaşadım. XPG Prime programı kuruluyken klavye sapıtıyor, bastığım tuşlarla yazdığım harfler farklı oluyor, N ye basıyorum B basıyor gibi. Bu sorunu FN + ESC tuşuna 5 saniye basılı tuturak klavyeyi resetleyerek çözüyorum ama her pc açılışında aynı sorunu yaşatması nedeni ile XPG Prime programını kaldırdım. Hal böyleyken Cherry MX switchli RGB klavye yerine rainbow klavye gibi oluyor. Yıllardır bu sorunu çözememiş olması da XPG ve Türkiye distribütörünün ayıbıdır.

Çınlama sesi ile karşılaştın mı. Benim M O Delete INS Numlock tarafında 2 3 tuş geceleri başımı ağrıtıcak şekilde çınlama sesi yapıyor . Çözümü varmıdır

Geri
Yukarı