XPG Summoner Red Switch Çınlıyor

Hocam ben de aynı klavyeyi İtopya'dan aldım fakat bende böyle bir sorun yok. Sadece space ve enter gibi tuşlara sert vurunca az bir şey duyuluyor o kadar.
Onlar zaten switchten değil. Tuş büyük olduğu için metal destekler kullanılıyor. Ses ondan kaynaklı. Keşke bende de sorun o olsa.
@Pogostick Hocam klavyeyi güncel olarak 9 aydır kullanıyorum. Çınlama sesi ilk aldığımda bende de vardı, lakin kullandıkça geçiyor. Yayların hala sert olmasından kaynaklı olarak oluşuyor. İnternetten bakarsanız cherry switchlerin çınlama yaptığını görürsünüz. Ben mavi switch versiyonunun kullanıyorum klavye ilk aldığımda tak tuk ses çıkarmasına rağmen sesi oturdu şuan. Yaklaşık 1-1,5 ayda oturuyuor switch sesleri.
Yamuk olan tuşunuza gelirsek keycap'i yerinden çıkartıp bir otutturmayı deneyin. Bazı keycaplerin kenarında çapaklar kalıyor oturduğu yerlerde. Bıçak gibi sivri bir nesneyle zorlamadan ve çizmeden içini bir temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Klavye kaliteli olabilir lakin xpg'nin ilk klavyesi. Böyle problemler olması gayet doğal. Bu fiyat bandında böyle bir klavye bulmak çok zor :)
Blue switchlerde o ses zamanla gidebiliyormuş fakat red switchte de öyle olur mu onu bilmiyorum. Aslında XPG'de değil sorun. Klavyenin malzeme kalitesi, bilek desteği vs gayet iyi, yazılım sorunlu biraz. Sonuçta switch'i Cherry üretiyor, XPG değil. Olmadı bir süre daha kullanıp, sesler geçmezse iade etmek zorunda kalacağım.

Onlar zaten switchten değil. Tuş büyük olduğu için metal destekler kullanılıyor. Ses ondan kaynaklı. Keşke bende de sorun o olsa.

Blue switchlerde o ses zamanla gidebiliyormuş fakat red switchte de öyle olur mu onu bilmiyorum. Aslında XPG'de değil sorun. Klavyenin malzeme kalitesi, bilek desteği vs gayet iyi, yazılım sorunlu biraz. Sonuçta switch'i Cherry üretiyor, XPG değil. Olmadı bir süre daha kullanıp, sesler geçmezse iade etmek zorunda kalacağım.
Lube'lamayı düşünebilirsiniz klavyeyi eğer switch sesleri geçmezse

Maksimum sacma ve gereksiz bir hareket yapmis olur o klavyeye spray lube yaparsa.

Spray lube olayi wildcat youtube kanaliyla yayildi daha cok ve ozellikle Kore'de cok kullanilan bir yontem aslinda. Spray lube sirasinda ve sonrasinda yanlis gidebilecek bir ton seyden bahsetmeye gerek bile yok ama asil gozden kacan nokta genellikle spray lube icin onerilen Super Lube sprayin Kore'deki versiyonuyla diger yerlerdeklerin ayni olmadigi. Arastirirsan biraz bulabilirsin neden bahsettigimi.

Bu mekanik klavye olayı insanı baya uğraştırıyor. Bundan sonra iyi bir membran klavye alıp devam ederim galiba.
Hocam arkadaşım furrylevel y1 aldı ürün çok şık, çok güzel ve gram ses gelmiyor tuşlardan. Ama gel gelelim switchleri çok kaliteli değil fiyatını kesinlikle hak etmiyor bence ama ürünü kullanması aşırı keyifli.

Bu arada bilenleriniz var mı, bu yay sesi donanımsal olarak bir sorun teşkil eder mi? Yani ileride bir sıkıntı yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı