XPG Summoner vs Logitech G512 vs Romer G tactile

Hangisini alacağıma karar veremedim.
Açıkçası GX Brown az ses çıkardığından vs. GX Switch'lerin 70 milyon ömrü olduğundan o daha mantıklı geldi fakat XPG Summonner'ın indirimsiz fiyatının bu kadar olması kafamı karıştırdı. Bir de Romer G Switch'lerin 3mm olayı var.

XPG Summoner Cherry Mx Blue Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye | ITOPYA
Logitech G G512 GX Brown Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye | ITOPYA
Logitech G G512 Romer-G Tactile Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye | ITOPYA

Bütçem bu civarlarda daha iyisi vardır dediğiniz öneriler varsa harika olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkürler yorumlar için ben gx brownun 70 milyon tık ömrü olduğundan daha kaliteliti sanıyordum bir de brown switch olması iyiydi

teşekkürler yorumlar için ben gx brownun 70 milyon tık ömrü olduğundan daha kaliteliti sanıyordum bir de brown switch olması iyiydi
Logitech'in sorunlu switchleri Romer-G switchler. GL ve GX switchli modelleri gayet düzgün ve alınabilir.

G512 Gx brown ile XPG arasında seçim yapabilirsiniz. Summoner'ın aydınlatması çok daha şiddetli, G512 epey sönük kalıyor kıyaslayınca. Birisi odanın ambiyansını değiştirecek kadar ışık veriyor, diğeri sadece tuşları görecek kadar. G512'nin renk skalası konusunda da eksikliği var. Boyut olarakta ikisi de epey minimal yapıda, dikkat çekecek bir fark yok.

Tercihinizi hangi switch daha çok hoşunuza gidiyorsa ondan yana yapın derim. Bana göre G512 brown daha uygun bir tercih.

Geri
Yukarı