XPG SX6000 Lite M.2 SSD düşük hız

Mehmet Başer

Hectopat
XPG SX6000 Lite M.2 SSD modelini kullanıyorum. Normalde kutu içeriğinde 1800/1200 hıza sahip ama ben 1800/500de kullanıyorum; sebebi nedir? Şu an M.2 kullandığımı bile hissetmiyorum çünkü normal SATA3 düzeyi bir yazma hızı var. Yardımcı olabilen varsa sevinirim.
Anakart modelim: MSI B450M'a Pro Max

WhatsApp Image 2020-11-13 at 13.45.07.jpeg

Screenshot_2.png

O rakamlar x hıza kadar anlamına geliyor. Yine de yazma hızı düşük. Yazma hızı en kötü 900-1000 olmalıydı bence.
Bu arada test bitmeden atmışsınız fotoğrafı.

SSD'ler bazen tam performansla çalışmayabilir. Bunun birçok nedeni olabilir ancak sisteminiz diski tam performansla çalıştıracak kadar güçlü değil ise böyle durumlar olabilir.

Hız bazen yarı yarıya kadar düşebiliyor. Eski bilgisayarımda 530mb/s yazma 560mb/s okuma hızlı SSD 250 300mb/s ye kadar düşmüştü. (Kötü bir sistemdi)

O rakamlar x hıza kadar anlamına geliyor. Yine de yazma hızı düşük. Yazma hızı en kötü 900-1000 olmalıydı bence.
Bitince de aynı sonuç en fazla 600e yaklaşıyor
SSD'ler bazen tam performansla çalışmayabilir. Bunun birçok nedeni olabilir ancak sisteminiz diski tam performansla çalıştıracak kadar güçlü değil ise böyle durumlar olabilir.

Hız bazen yarı yarıya kadar düşebiliyor. Eski bilgisayarımda 530mb/s yazma 560mb/s okuma hızlı SSD 250 300mb/s ye kadar düşmüştü. (Kötü bir sistemdi)
Aslında sistem olarak ortlama bi sistemim var ki özellikle işlemcime güveniyorum.
Testin bitmiş hali
1605268195368.png

Son düzenleme:
Yeni satın aldıysanız internetten, 15 gün içinde sebepsiz yere cayma hakkınız var. Kutu açıldı, kullanıldı vs. derslerse yanlış biliyorlar. İstisnai ürün sınıfına girmiyor SSD. 15 günü geçtiyse servise yollayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı