XPG SX6000 Pro ve S40G SSD alınır mı?

SX6000PRO DRAMless, S40G ısınan bir model. İncehesap indirimlerinden CS3030 alın.
Gaming gecesinde 530₺'ye düştü geçen hafta.
Düşerse alırım hocam düşmezse S40G.
Tabiki. Atıyorum hemen.
RGB'leri açtığımda yaklaşık 50 mb/s'lik bir hız kaybı yaşandığından ve SSD, ekran kartımın altında kaldığından (yani ışıklar görünmediğinden), RGB'leri kapattım. RGB'sini MSI'ın Dragon Center yazılımından kontrol edebiliyorum, isterseniz kendi yazılımından da kontrol edebilirsiniz.

Crystal Disk Mark sonuçları bu şekilde (RGB kapalı):

Eki Görüntüle 951672

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum SSD'yi.
Hocam sağlık sıcaklık SMART verilerini de atabilir misiniz?

Yukarı da söylemişler ben bir daha üstünden geçeyim. S40G teorik olarak iyi bir SSD lakin o RGB aydınlatması SSD'yi çok yoruyor. Açıkçası alınacaksa RGB kısmı sökülüp üstüne doğru düzgün bir soğutucu takılarak kullanılmalı. Böylece hem SSD ısınma sorunları yaşamayacaksınız hem de SSD'yi sağlıklı bir şekilde kullanabileceksiniz. Onun dışında İncehesap'ta PNY CS3030 indirime girebilir ama doğal fiyatı arttığı için sanırım 500 TL değil 590-600 TL falan olacak. Ben yarını beklemenizi öneriyorum.

Smart verileri dediğiniz şeye hangi yazılımla bakabilirim?

CrystalDiskInfo ya da ürünün kendi yazılımı ile bakabilirsin.
Yukarı da söylemişler ben bir daha üstünden geçeyim. S40G teorik olarak iyi bir SSD lakin o RGB aydınlatması SSD'yi çok yoruyor. Açıkçası alınacaksa RGB kısmı sökülüp üstüne doğru düzgün bir soğutucu takılarak kullanılmalı. Böylece hem SSD ısınma sorunları yaşamayacaksınız hem de SSD'yi sağlıklı bir şekilde kullanabileceksiniz. Onun dışında İncehesap'ta PNY CS3030 indirime girebilir ama doğal fiyatı arttığı için sanırım 500 TL değil 590-600 TL falan olacak. Ben yarını beklemenizi öneriyorum.

Hocam RGB olmasa da olur onun dışında benim anakartımda M.2 üzerine takılan bir şey var onu taksam olur mu?
@PossibleTurco SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu oldukça uygun hocam bunu alsam olur mu?

Hocam RGB olmasa da olur onun dışında benim anakartımda M.2 üzerine takılan bir şey var onu taksam olur mu?
O şey sanırım soğutucunuz. Ve takılır tabii ki. :) S40G'nin RGB kısmını söküp o soğutucuyu takabilirsiniz SSD'nin üzerine.
İşletim sistemi için uygun bir SSD değil. Hızlı ama DRAM yok. HMB teknolojisini kullanıyor. Yine de daha iyi ve DRAM'li SSD'ler alma imkanınız varken alınmaz. :)

O şey sanırım soğutucunuz. Ve takılır tabii ki. :) S40G'nin RGB kısmını söküp o soğutucuyu takabilirsiniz SSD'nin üzerine.

İşletim sistemi için uygun bir SSD değil. Hızlı ama DRAM yok. HMB teknolojisini kullanıyor. Yine de daha iyi ve DRAM'li SSD'ler alma imkanınız varken alınmaz. :)
İşletim sistemi BX500'e kurulu ama yapacağım ilk formatta M.2'ye kuracağım.
Buna kurulur mu?

İşletim sistemi BX500'e kurulu ama yapacağım ilk formatta M.2'ye kuracağım.
Buna kurulur mu?
Evet, kurulur. Mis gibi bir SSD'dir. Orta seviye bir NVMe kendisi. Ultra 3D ise giriş seviyesi NVMe sınıfında olduğu için ondan bir tık daha üst bir SSD. DRAM barındırıyor.

Geri
Yukarı