Xubuntu performanslı mıdır?

Hangi GNU/Linux dağıtımına göre performanslı değildir?
Eğer becerebilirsen Arch kullan, kurması zordur ama çok hafiftir çünkü neyin yüklenip neyin yüklenmeyeceğine sen karar verirsin, sisteminin düşük olduğunu söyledin, bir kaç düşük sistem gereksinimleri olan bir kaç masaüstü ortamı yazayim:
XFCE
LXDE
LXQT
Mate
Bu masaüstü ortamlarından varsayılan olarak güzel bir görüntü bekleme çünkü sisteminin düşük olduğunu söyledin.
Ya da Arch kullanmak istemiyorsan benim sevdiğim ve düşük sistem isteyen Solus'u kullanabilirsin. Budgie versiyonu olan sürümün hem masaüstü güzel hem de kaynak tüketimi iyi, daha iyi performans istersen Mate versiyonuda var.
Bir de Deepin OS var. O güzel. Ubuntu gibi o ya. Bir kararlık ve kurumsallik var. Tasarımı da güzel.
Deepin'i denemeni ben önermem, stabil bir dağıtım değil, sırf görünümü yüzünden kullanmak istiyorsan yapma derim.
Sırf görünümü için kullanacaksan Arch'ın üzerine Deepin Desktop Environment yükle.

EOS en sevdiğim dağıtımdır ama 18.04'ten kalan bir hantallığı var sanki. Bir de grafik sürücüleri güzel çalışmıyor.

Ubuntu 20.04 kadar performanslı değil. Bu az performans ve hantallığın nedeni bence 18.04 ile uyumlu sürücülerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Xanmod kernel yükledim ama iki de bir sistem çöktü.
Elementary OS'u Ubuntu 20.04 olarak kullanabiliyorsunuz.

Eğer becerebilirsen Arch kullan, kurması zordur ama çok hafiftir çünkü neyin yüklenip neyin yüklenmeyeceğine sen karar verirsin, sisteminin düşük olduğunu söyledin, birkaç düşük sistem gereksinimleri olan birkaç masaüstü ortamı yazayim:
Xfce
LXDE
LXQT
Mate
Bu masaüstü ortamlarından varsayılan olarak güzel bir görüntü bekleme çünkü sisteminin düşük olduğunu söyledin.
Ya da Arch kullanmak istemiyorsan benim sevdiğim ve düşük sistem isteyen Solus'u kullanabilirsin. Budgie versiyonu olan sürümün hem masaüstü güzel hem de kaynak tüketimi iyi, daha iyi performans istersen Mate versiyonuda var.

Deepin'i denemeni ben önermem, stabil bir dağıtım değil, sırf görünümü yüzünden kullanmak istiyorsan yapma derim.
Sırf görünümü için kullanacaksan Arch'ın üzerine Deepin Desktop Environment yükle.

Arch bana göre değil. elementaryOS ile yoluma devam edeceğim sanırım.
Bu XanMod kernel 5.12.5 bayağı stabil. Sistemin performansı farkedilebilir bir şekilde arttı.
5.11'e göre de çökme hiç olmuyor.

elementaryOS'a geri döndüm ya. Çok kötü Xubuntu. Eski duruyor.

Eski durması sana bağlı. Güzel birkaç tema ile çok başka hale getirebilirsin. Tamamen sana kalmış. Ben şu an Endeavour OS'tayım ve varsayılan Xfce bu halde:

1621838945059.png

@GNU or NOT, ben Arch tabanlı kullanmak istemiyorum. Ayrıca tasarım olarak beğenmedim Endeavor OS'u. Elementary OS sanki kullanıcıya, daha iyi hitap ediyor;
Eki Görüntüle 1038204
Eğer Arch kullanmak istemiyorsan Solus kullanmayı deneyebilirsin. Ben de aşırı iyi performans göstermişti, ayrıca masaüstüde çok güzel. Eğer daha önce duymadıysan Solus tamamen kendi temelleri üzerinde duran ve sıfırdan yapılmış bir Linux dağıtımıdır ayrıca Pardus'un paket yöneticisini kullanır. Tek dezavantajı biraz az uygulama desteği olmasıdır ama bence denemeye değer. Ben denemiştim ve memnun kaldım.

Eğer Arch kullanmak istemiyorsan Solus kullanmayı deneyebilirsin. Ben de aşırı iyi performans göstermişti, ayrıca masaüstüde çok güzel. Eğer daha önce duymadıysan Solus tamamen kendi temelleri üzerinde duran ve sıfırdan yapılmış bir Linux dağıtımıdır ayrıca Pardus'un paket yöneticisini kullanır. Tek dezavantajı biraz az uygulama desteği olmasıdır ama bence denemeye değer. Ben denemiştim ve memnun kaldım.
elementaryOS'ta kalmaya karar verdim. Gayet güzel performans alıyorum ve kendine özgü çok güzel uygulamaları var.
Screenshot from 2021-05-25 02.28.23.png

Screenshot from 2021-05-25 02.29.27.png

Vocal en sevdiğim uygulama olabilir elementaryOS'ta;
Screenshot from 2021-05-25 02.32.47.png

Oyunda denemedim ama 1080P ve 60 FPS kaliteli bir ekran videosu çeken program.

Screenshot from 2021-05-25 02.34.06.png

Ayrıca elementaryOS'un çalışma ortamı inanılmaz rahat hissettiriyor. Kullandığım tüm GNU/Linux'lar arasında en iyi çalışma ortamı veren tek dağıtım benim için. Çok gelişmiş pencere yönetimi ve kısayolları var.

Ben galiba Windows 10'u LoL için kullanıyormuşum ha. Bıraktığımdan beri Gnu/Linux'tayım ve Steam üzerinden;

Death Stranding,
Dark Souls Remastered,
Dark Souls II Softs,
Witcher 3 gibi oyunlar gayet güzel oynanıyor. Kapılıyorum oyuna.

Son düzenleme:
elementaryOS'ta kalmaya karar verdim. Gayet güzel performans alıyorum ve kendine özgü çok güzel uygulamaları var.
Eki Görüntüle 1039649
Eki Görüntüle 1039651

Vocal en sevdiğim uygulama olabilir elementaryOS'ta;
Eki Görüntüle 1039654

Oyunda denemedim ama 1080P ve 60 FPS kaliteli bir ekran videosu çeken program.

Eki Görüntüle 1039655

Ayrıca elementaryOS'un çalışma ortamı inanılmaz rahat hissettiriyor. Kullandığım tüm GNU/Linux'lar arasında en iyi çalışma ortamı veren tek dağıtım benim için. Çok gelişmiş pencere yönetimi ve kısayolları var.

Ben galiba Windows 10'u LoL için kullanıyormuşum ha. Bıraktığımdan beri Gnu/Linux'tayım ve Steam üzerinden;

Death Stranding,
Dark Souls Remastered,
Dark Souls II Softs,
Witcher 3 gibi oyunlar gayet güzel oynanıyor. Kapılıyorum oyuna.
Güzel, güle kullanın.

İpucu: Elemantry Tweaks indirerek bir kaç ince ayar yapabilirsin.

Geri
Yukarı