Çözüldü Xubuntu Wi-Fi kopuyor ve yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Danzo

Hectopat
Xubuntu kullanıyorum. Wi-Fi arada bir kopuyor. Ekrana tekrar bağlanmak için bir pencere açıyor. Sinir bozucu olmaya başladı. Ayrıca Linux'ta internetim inanılmaz yavaş. Windows'da ya da telefonumda 30 küsur Mbps'leri görürken Linux da 10-12 oluyor en fazla. Çoğu zaman 8 ve 8'in altına düşüyor. Ne gibi bilgilere ihtiyacınız olduğunu bilmediğim için şimdilik buraya bir çıktı koymayacağım. İstediğiniz terminal çıktıları olursa söyleyin, atarım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Xubuntu kullanıyorum. Wi-Fi arada bir kopuyor. Ekrana tekrar bağlanmak için bir pencere açıyor. Sinir bozucu olmaya başladı. Ayrıca Linux'ta internetim inanılmaz yavaş. Windows'da ya da telefonumda 30 küsur Mbps'leri görürken Linux da 10-12 oluyor en fazla. Çoğu zaman 8 ve 8'in altına düşüyor. Ne gibi bilgilere ihtiyacınız olduğunu bilmediğim için şimdilik buraya bir çıktı koymayacağım. İstediğiniz terminal çıktıları olursa söyleyin, atarım. Şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimal Wireless Power Management ile alakalıdır kapatınca düzelir.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. O kadar internette aradım ettim çözümler denedim olmadıydı. Demek ki yanlış aramışım. Benim gibi sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir diye çözümü detaylı bir şekilde anlatayım. Öncelikle aşağıdaki komutu yazarak "Power Management" in açık olup olmadığını kontrol edin.
iwconfig
Power Management kısmı on ise terminalden aşağıdaki komutu girip dosyayı kullandığınız editörünüz ile açabilirsiniz. (Çoğu kişi nano kullandığı için nano editörü üzerinden yazacağım.)
sudo nano /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
Power Management açık ise açılan dosyanın içeriği şu şekilde olacaktır.
Bash:
[connection]
wifi.powersave = 3
Tek yapmanız gereken şey burada 3 yazan yere 2 yazmanız olacak. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Merak edenler için;

NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DEFAULT (0): use the default value
NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_IGNORE (1): don't touch existing setting
NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_DISABLE (2): disable powersave
NM_SETTING_WIRELESS_POWERSAVE_ENABLE (3): enable powersave

Geri
Yukarı