Xubuntu'da RAR dosyası nasıl açılır?

Berat Glr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben Xubuntu'ya yeni geçiş yaptım. RAR dosyalarını nasıl açabilirim, internette birkaç araştırma yaptırım.

[CODE title="sudo"]sudo apt-get install unrar[/CODE]

Kod:
sudo apt-get install rar

Gibi başlıklar gördüm ve denedim olmadı.

1615035931393.png

Böyle diyor herhangi bir çözüm var mıdır?

Xubuntu'nun kendi arşiv yöneticisi var. İndirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp buraya aç deyin. Bir konudan resim buldum. Resimdeki buraya aç simgesine tıklarsanız bulunduğunuz dizine açılacaktır. İçeriğini görmek isterseniz de Arşiv yöneticisine tıklayın.

1615036634395.png

Son düzenleme:
Hocam doğrudan çift tıklayınca açılmıyor mu? Eğer öyle olmuyorsa aşağıdaki uygulamayı yükleyebilirsiniz.

sudo apt install ark

Bu uygulama KDE'nin uygulaması. GTK sisteme Qt uygulama yüklemeye gerek yok. Zaten Xubuntu'nun kendi arşiv yöneticisi mevcut. Ark yükledikten sonra bir sürü gereksiz Qt ve KDE kütüphaneleri gelecektir sisteme.

Hocam doğrudan çift tıklayınca açılmıyor mu? Eğer öyle olmuyorsa aşağıdaki uygulamayı yükleyebilirsiniz.

sudo apt install ark

Yok olmuyor hocam.
Xubuntu'nun kendi arşiv yöneticisi var. İndirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp buraya aç deyin. Bir konudan resim buldum. Resimdeki buraya aç simgesine tıklarsanız bulunduğunuz dizine açılacaktır. İçeriğini görmek isterseniz de arşiv yöneticisine tıklayın.

Eki Görüntüle 909243

Arşiv türü desteklenmiyor diyor.
Bu uygulama Kde'nin uygulaması. Gtk sisteme qt uygulama yüklemeye gerek yok. Zaten Xubuntu'nun kendi arşiv yöneticisi mevcut. Ark yükledikten sonra bir sürü gereksiz qt ve kde kütüphaneleri gelecektir sisteme.

Engrampa arşiv yöneticisi varmış onun ile açıyorum arşiv biçimi desteklemiyor diyor.

Son düzenleme:
Xubuntu'nun kendi arşiv yöneticisi var. İndirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp buraya aç deyin. Bir konudan resim buldum. Resimdeki buraya aç simgesine tıklarsanız bulunduğunuz dizine açılacaktır. İçeriğini görmek isterseniz de arşiv yöneticisine tıklayın.

Eki Görüntüle 909243

Hocam sudo apt-GET Update yazınca da
Bazı indeks dosyaları indirilemedi. Bu dosyalar yok sayıldılar ya da önceki sürümleri kullanıldı.
Diyor.

Geri
Yukarı