Yönetici Olarak Çalışması Ayarlanamayan Programları Komut İstemiyle Yönetici Olarak Çalıştırma

Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu işlem basit bir şey de olsa yaptığım araştırmalarda ne başka bir dilde ne de Türkçe bir kaynak bulunmamaktadır. Belki de ilk kez Technopat'ta yayınlanıyordur.

Gereksinimler
  • Windows 8 veya daha üstü bir OS yüklü sistem
  • Yönetici olarak giriş yapmış bir hesap
  • Windows Gezgini
  • Komut İstemcisi (Yönetici olarak çalışmalı)
Uygulanacak Adımlar
  1. Yönetici olarak giriş yapmış hesabımız ile yönetici olarak çalıştıracağımız programın olduğu klasöre Windows Gezgini ile giriyoruz.
  2. Daha sonra yukarıdaki üstteki menüden "Dosya > Komut İstemi > Yönetici olarak çalıştır" şeklinde klasörün içinden dizin almış bir şekilde komut istemini çalıştırıyoruz.
  3. Ardından
    Kod:
    program.exe[boşluk]-uac[boşluk]disabled
    yazıp enter girerek komutu çalıştırıyoruz. Not: [boşluk] yazılmayacak, boşluk tuşuna basılıp koda devam edilecek.
  4. Artık programımız yönetici haklarını alacak ve UAC ile uğraşmayacak. GTA IV'de SecLauncher hatası gibi güvenli mod gerektiren yazılımları çalıştırmak için birebirdir.
Video Aşamalı Rehber

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@SypeR çok güzel bir anlatım olmuş. (y)
2 TB'lık hard diskindeki iconları nereden edindiğini sorabilir miyim?
Teşekkürler, tek sıkıntım elde düzgün mikrofon olmayışı ve bu sebeple sadece sistem sesleriyle video çekebilmek. Onu da ileride kulaklık alınca düzeltiriz artık. :)

Kullandığım iconlar: Metro UI Icon Set - 725 Icons by dAKirby309 on DeviantArt
Ben indirdikten sonra yaklaşık bir 300 tane daha icon eklenmiş, bu sebeple bende paketi güncelleyeyim. İyi ki sormuşsun. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı