Y520 GPU Sıcaklığı 80-95 Dereceye Ulaşıyor

Tahircanc

Hectopat
Selamlar, Lenovo Legion Y520 1050 Ti 16 GB modeline sahibim.
Sorunum ise ısınması. Bilgisayar boştayken 40-50 derece arasında gidip geliyor, buraya kadar her şey harika. Ancak herhangi bir oyunu açtığımda GPU sıcaklığı 80-95 derece arasında gidip geliyor. Bilgisayarın üzerinde turbo fan özelliği var o açık olmasına rağmen bu sıcaklık değerlerini alıyorum. Nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz?
Cevaplarınız için hepinize teşekkürler, iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
6 ayda 1 bakım yapılması gerekir. Aldığınız zamanlar böyle bir problem yaşamamışsanız ve şimdi yaşıyorsanız cevabı açık.
Nerede yaşıyorsunuz, laptop'un konumu nasıl, en son bakımları ne zaman yaptınız, bulunduğunuz oda havalanıyor mu?
Karsta yaşıyorum oldukça soğuk bir memleket.Alalı 7 8 ay oldu daha bakım yaptırmadım fan kirlenmiş olabilir mi ? Anlamış değilim
80 ise normal kabul edilebilir ama 95 ise genelde yüksek. Fanları temizlettirip macunları yeniletin.
Denedikten sonra hemen geri güncelleme paylaşacağım teşekkürler.

6 ayda 1 bakım yapılması gerekir. Aldığınız zamanlar böyle bir problem yaşamamışsanız ve şimdi yaşıyorsanız cevabı açık.
Garantiyi aradım ve böyle bir temizlik servisi olmadığını söyledi.Açıkçası napacağımı şaşırdım kendim de sökmeye çok korkuyorum :D
Temizlettirip ek olarak iyi bir laptop soğutucusu alın.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı